Razer też dokłada cegiełkę do gospodarczej walki z koronawirusem. Przekaże 50 milionów dolarów

Razer też dokłada cegiełkę do gospodarczej walki z koronawirusem. Przekaże 50 milionów dolarów

Razer też dokłada cegiełkę do gospodarczej walki z koronawirusem. Przekaże 50 milionów dolarów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Jan Domański
15.04.2020 23:51, aktualizacja: 09.03.2022 08:20

Walka z koronawirusem SARS-CoV-2 toczy się głównie na gruncie medycznym. Nie zapominajmy jednak o gospodarczych aspektach obecnego kryzysu. Razer pomoże niwelować skutki spowolnienia gospodarczego. Przekaże 50 milionów dolarów.

Cała ta suma zostanie rozdysponowana za pośrednictwem "pośrednictwem trzech głównych dźwigni wsparcia w swoim ekosystemie - Razer Gold, Razer Fintech i zVentures. Fundusz zostanie podzielony na te trzy filary w formie wkładów finansowych, wsparcia przepływów pieniężnych i inwestycji."

Razer w swoim komunikacie prasowym dodaje także, że "Inicjatywa ta zapewni również firmom dostęp do unikalnego ekosystemu sprzętu, oprogramowania i usług Razera z ponad 80 milionami zarejestrowanych użytkowników na całym świecie i wywrze również pozytywny wpływ na biznesowe stosunki między partnerami."

Obraz
© Materiały prasowe

Co stoi za odpowiednimi programami firmy? Razer Gold jest wirtualną walutą przeznaczoną do transakcji w tematyce elektronicznej rozrywki, głównie gier. Jest obecna przez 3,4 miliony kanałów w 130 krajach rozsianych po całym globie. Razer zadba o potencjalne możliwości inwestycji czy wkład w działanie marketingowe, przedpłaty i rabaty czy nawet specjalne stawki i niestandardowe okresy rozliczeniowe na rzecz firm, które są włączone w Razer Gold.

Czymś nieco podobnym jest Razer Fintech. To bardzo duża sieć cyfrowych płatności w Azji Południowo-Wschodniej. W ramach tego programu również przewidziane są inwestycje w różne firmy i startupy, ale nie tylko. "Razer Merchant Services (RMS), wspomoże nowych i istniejących detalistów i partnerów platformy poprzez pomoc w zakresie przepływu gotówki, zwolnienia z opłat i dostosowanie programów marketingowych dla podstawowych usług i firm internetowych. Pion B2C - Razer Pay, zaoferuje natomiast specjalne pakiety, takie jak obniżone stawki i promocje o wartości dodanej."

zVentures ma mieć postać bliżej bezpośredniej walki z COVID-19. W jego ramach Razer ma inwestować w firmy, które mają technologię do walki z wirusem lub po prostu wspierać ludzi podczas obecnej pandemii. Będą to np. sektory związane z automatyczną dystrybucją żywności, logistyką czy samą medycyną.

Zapisz się na listę odbiorców naszego specjalnego newslettera o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)