Recenzja DVD - Jesse Stone: Nocne przejście

Recenzja DVD - Jesse Stone: Nocne przejście06.04.2008 14:00
Krzysiek Czapiga

Jesse Stone: Nocne przejście to wydana na DVD bardzo udana produkcja telewizyjna. Stone, bohater z kryminalnych powieści Roberta B. Parkera powraca już po raz drugi. Wcześniej pojawił się w filmie Zimny jak głaz, następną częścią jest Śmierć w raju - wszystkie wyreżyserował Robert Harmon, twórca pamiętnego Autostopowicza z demonicznym Rutgerem Hauerem.

Jesse Stone: Nocne przejście to wydana na DVD bardzo udana produkcja telewizyjna. Stone, bohater z kryminalnych powieści Roberta B. Parkera powraca już po raz drugi. Wcześniej pojawił się w filmie Zimny jak głaz, następną częścią jest *Śmierć w raju *- wszystkie wyreżyserował Robert Harmon, twórca pamiętnego Autostopowicza z demonicznym Rutgerem Hauerem.

Tym razem Jesse zostaje wyrzucony z pracy w policji i przeniesiony na prowincję, gdzie obejmuje stanowisko szeryfa. Musi stawić czoła małomiasteczkowej społeczności, w której wszyscy mówią sobie po imieniu i sporo o sobie wiedzą. W główną rolę wcielił się Tom Selleck. Nie jest to jednak ?ten" Selleck, czyli uśmiechnięty Thomas Sullivan Magnum z popularnego serialu. U Harmona ma problem alkoholowy, jest po rozwodzie, starzeje się (charakterystyczny wąsik zastąpiła lekko siwiejąca broda) a na twarzy często gości zmęczenie. Mimo tego Stone'a da się lubić - budzi zaufanie i emanuje dojrzałą pewnością siebie. Zajmująca postać detektywa i ciekawa rola Sellecka to nie wszystko, co Nocne przejście ma do zaoferowania. Interesująca jest fabuła i sposób jej opowiedzenia. Bez zbędnych fajerwerków, nieśpiesznie, ale precyzyjnie. Film wyraźnie różni się od podobnych produkcji z kinowych ekranów. Sfilmowany jest w manierze telewizyjnej, z częstymi zbliżeniami na twarze postaci, bez wątpienia jest miłą odmianą.

foto: Imperial CinePix

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)