Redmi TV. Xiaomi pokazuje 70-calowy telewizor z autorskim systemem

Redmi TV. Xiaomi pokazuje 70‑calowy telewizor z autorskim systemem

Redmi TV
Redmi TV
Źródło zdjęć: © blog.mi.com
Oskar Ziomek
30.08.2019 00:19

Redmi TV to nowy telewizor stworzony przez markę należącą do Xiaomi. Firma nie przebiera w środkach: smartTV ma 70 cali, rozdzielczość 4K i minimalistyczny design. Nic nie stoi na przeszkodzie, by konkurował z innymi propozycjami na rynku.

Poza dużym, 70-calowym ekranem, wrażenie robią zastosowane podzespoły. Producent chwali się, że w telewizorze wykorzystano aż 14 technologii poprawiających jakość obrazu. Za wydajność Redmi TV odpowiada 64-bitowy procesor, 2 GB RAM-u i 16 GB pamięci.

Łączność bezprzewodowa jest możliwa dzięki wbudowanemu Wi-Fi. Sieć działa w dwóch zakresach: 2,4 oraz 5 GHz. Wyższa częstotliwość zapewnia wyższe transfery, ale jej zasięg jest bardziej ograniczany przez ściany czy meble. Telewizor wyposażono także w Bluetooth, z którego korzysta pilot z mikrofonem, co pozwala sterować urządzeniem głosowo.

Oprogramowanie Redmi TV to autorski system PatchWall AI TV z asystentem głosowym XiaoAI. Pozwala on między innymi sprawdzać status urządzeń oraz powiadomienia.

Redmi TV został wyceniony na 3799 juanów, czyli niecałe 2100 złotych. Na razie nie ma jednoznacznej informacji, czy model ten będzie dostępny także na polskim rynku, ale nawet po doliczeniu podatków, cena bez wątpienia byłaby atrakcyjna.

Równolegle z Redmi TV producent zapowiedział także inne urządzenia. Nowością jest laptop Redmibook 14 Pro oraz smartfony Redmi Note 8 i Note 8 Pro.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)