Remake Obywatela Kane'a?! [zwiastun]

Remake Obywatela Kane'a?! [zwiastun]

Citizen Jane
Citizen Jane
Ireneusz Podsobiński
28.09.2010 10:26

Jeśli z niedowierzaniem kręcicie teraz głową, macie ku temu pełne prawo. Czy to jakiś żart? Czy film Citizen Jane, w którym główną rolę zagra Michelle Rodriguez, faktycznie jest remakiem słynnego dzieła Orsona Wellesa? Szczegóły i teaser dalej we wpisie.

Jeśli z niedowierzaniem kręcicie teraz głową, macie ku temu pełne prawo. Czy to jakiś żart? Czy film Citizen Jane, w którym główną rolę zagra Michelle Rodriguez, faktycznie jest remakiem słynnego dzieła Orsona Wellesa? Szczegóły i teaser dalej we wpisie.

Stwierdzić, że zwiastun jest kiczowaty, to mało powiedziane. Ale nie w tym rzecz. Zapewne zwróciliście uwagę na słowa "Xanadu" i "Rosebud" - to słowa klucze filmu Obywatel Kane.

Idźmy dalej. Oto oficjalny opis fabuły, który widnieje na stronie CitizenJane.com:

W Citizen Jane, pełnej akcji nowej wersji klasyka Orsona Wellesa z 1941 roku, Obywatel Kane, Michelle Rodriguez gra Charlotte Foster Jane, płatną zabójczynię, która nie spocznie, póki nie pomści morderstwo swoich rodziców. Ona zrobi wszystko dla jej pączka róży (Rosebud).

Nadal nieprzekonani? Wcale Wam się nie dziwię. Fabuła brzmi tak absurdalnie, że można ją jedynie uznać za grindhouse'ową parodię.

Ale idźmy dalej. Data premiery filmu zaplanowana jest na 5 września 2011. Jeśli sprawdzicie na IMDb, 5 września 1941 był oficjalną premierą Obywatela Kane'a w USA (nie licząc pokazu przedpremierowego w maju). Tym samym Citizen Jane wszedłby do kin dokładnie w 70-tą rocznicę klasyka Wellesa.

ALE! I tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Na oficjalnej stronie Citizen Jane widnieje "Copyright ? 2010 Urban Arson". Nazwa firmy jest w rzeczywistości anagramem Aarona Burnsa, który pracował nad efektami specjalnymi do Grindhouse Tarantino/Rodrigueza. Co więcej, Burns pracuje obecnie nad swoim debiutanckim filmem Blacktino. Ma to być czarna komedia, w której pół-czarny, pół-latynoski kujon Stefan Daily próbuje znaleźć swoje miejsce w białej szkole. W obsadzie znaleźli się m.in. Danny Trejo, Jeff Fahey i właśnie Michelle Rodriguez.

Teraz pojawia się pytanie. Czy Citizen Jane to prawdziwy, czy fałszywy film? Być może Rodriguez pojawia się we wspomnianej komedii jako ona sama, występując tam w Citizen Jane? Na dodatek Citizen Jane nigdzie nie widnieje jako oficjalna produkcja (nie mylić z filmem telewizyjnym z 2009 roku pod tym samym tytułem).

Jak jest w rzeczywistości, najpóźniej dowiemy się w marcu 2011 (premiera Blacktino) lub 5 września 2011 (rzekoma premiera Citizen Jane).

A co Wy o tym sądzicie?

392873410944647433

Źródło: Movieweb

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)