Rentegenowski parasol

Chcemy czy nie, lato już niedługo dobiegnie końca. A jesienią znów będziemy musieli męczyć się z wiatrem, deszczem i chłodem. Warto więc już dziś pomyśleć o parasolu. Dla tych, którzy lubią mieć nieprzeciętne rzeczy prezentujemy ten koncepcyjny parasol, który możecie wykonać sami.

x-ray-umbrella2
x-ray-umbrella2
Arkadiusz Gabrysiak

30.08.2009 | aktual.: 14.03.2022 11:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chcemy czy nie, lato już niedługo dobiegnie końca. A jesienią znów będziemy musieli męczyć się z wiatrem, deszczem i chłodem. Warto więc już dziś pomyśleć o parasolu. Dla tych, którzy lubią mieć nieprzeciętne rzeczy prezentujemy ten koncepcyjny parasol, który możecie wykonać sami.

x-ray-umbrella
x-ray-umbrella

Widoczny na zdjęciach parasol wykonany został samodzielnie przez studentkę - Anastacię Spadę. Pomysł został zaczerpnięty z pewnego czasopisma, które namawiało aby znaleźć jakś materiał, który normalnie zazwyczaj jest nieużywany lub użyty tylko raz, a następnie wykonać z tego materiału jakąś rzecz z czasopisma. Aby projekt mógł zostać opublikowany, stworzony przedmiot musiał posiadać instrukcję tworzenia, tak aby każdy mógł wykonać go samodzielnie.

Anastacia do swojego projektu wybrała stare zdjęcia rentgenowskie, które pocięła w odpowiednie trójkąty, zszyła i przytwierdziła do szkieletu parasola. Efekt trzeba przyznać, że jest interesujący - z całą pewnością na znajdziecie drugiej osoby z takim samym parasolem.

Jest jeszcze jedna zaleta - gdy jesteście zmęczeni, wychodzicie z pracy czy szkoły i marzycie tylko o tym aby dostać się do domu i wypocząć, a tu ni stąd, ni zowąd zaczyna padać. Wtedy wyciągacie swój oryginalny parasol, widzicie zdjęcie złamanej jakiś czas temu kończyny i już wiecie, że deszcz to jednak nic strasznego.

Źródło: Inhabitat

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.