Rewolucja w Allegro: Znikną Super Sprzedawcy. Co będzie w zamian?

Rewolucja w Allegro: Znikną Super Sprzedawcy. Co będzie w zamian?04.04.2011 12:35
Dziewczyny na zakupach (Fot. Flickr/Funkdooby/Lic. CC by)
Dziewczyny na zakupach (Fot. Flickr/Funkdooby/Lic. CC by)
Michał Michał Wilmowski

Już niedługo najlepsi sprzedający w Allegro nie będą oznaczani jako Super Sprzedawcy. Pojawi się nowy program, który będzie oceniał użytkowników Allegro na podstawie nieco innych kryteriów.

Już niedługo najlepsi sprzedający w Allegro nie będą oznaczani jako Super Sprzedawcy. Pojawi się nowy program, który będzie oceniał użytkowników Allegro na podstawie nieco innych kryteriów.

W serwisie Allegro zapowiada się prawdziwa rewolucja. Najpopularniejszy w Polsce serwis aukcyjny rezygnuje z Super Sprzedawców. Te oznaczenia wkrótce mają całkiem zniknąć, by dać miejsce nowemu systemowi oceniania.

Nowy program, który będzie pokazywał użytkownikowi, kto jest jakim sprzedającym, nazwano Allegro Standard. Różnica między nim a Super Sprzedawcą polega na tym, że brane są pod uwagę nie komentarze, ale liczbowe oceny.

Allegro stwierdziło, że obecny sposób oceniania nie odpowiada współczesnym realiom e-handlu, w związku z czym kupujący nie zawsze ufają gwiazdkom pokazywanym przy nickach sprzedawców.

W nowym programie wyróżnione będą tylko najlepsze osoby – takie, których niemal każda transakcja będzie oceniona jako wzorowa. Standard Allegro będzie więc znacznie trudniej otrzymać niż status Super Sprzedawcy.

Wymagania są naprawdę bardzo wysokie: posiadanie konta firmowego; przynajmniej 100 otrzymanych ocen w serwisie, z czego przynajmniej 20 w ciągu ostatnich 2 miesięcy; bardzo wysoka średnia ocen (konieczne będzie 5,0 za czas realizacji zamówienia i 4,9 za wszystko inne); brak ostrzeżeń z powodu naruszeń itd.

Ponadto sprzedający będzie musiał przestrzegać zasad zwrotów i reklamacji. W porównaniu z obecnym systemem, który wymagał od Super Sprzedawcy 75 punktów w systemie komentarzy (wszystkich) i 98% wszystkich komentarzy pozytywnych, to znaczne zaostrzenie reguł.

Sprzedawca ze Standardem Allegro ma być kimś, komu od razu można zaufać i kto przeprowadza transakcje naprawdę wzorowo. Z Super Sprzedawcami różnie bywa – czasem to po prostu ludzie, którzy sprzedają dużo i do których generalnie nie ma większych zastrzeżeń.

Rewolucja w Allegro zostanie przeprowadzona stopniowo na przełomie maja i czerwca. Zniknie wtedy oznaczenie Super Sprzedawca i pojawi się nowe. W sierpniu oznaczenie Standard Allegro znajdzie się już na listach aukcji.

Jak sądzicie: czy Standard Allegro faktycznie coś zmieni? A może w ogóle nie patrzycie na to, ile gwiazdek ma sprzedawca, przynajmniej dopóki ma jakiekolwiek?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)