Rewolucja w ekologii! (.pl)

Rewolucja w ekologii! (.pl)

ekologia
ekologia
Katarzyna Kieś
01.10.2009 12:20

Ponoć o konkurencji: albo nie powinno się wcale pisać, albo - jeśli już to się robi - należy to robić powściągliwie i zniechęcająco;-). Ja nie tylko zignoruję powyższe zalecenia, ale napiszę dość pochlebnie: zainteresujcie się rewolucją, która dokonała się pod adresem ekologia.pl

Ponoć o konkurencji: albo nie powinno się wcale pisać, albo - jeśli już to się robi - należy to robić powściągliwie i zniechęcająco;-). Ja nie tylko zignoruję powyższe zalecenia, ale napiszę dość pochlebnie: zainteresujcie się rewolucją, która dokonała się pod adresem ekologia.pl

Portal ekologia.pl zmienił nie tylko swój image i pojawiły się w nim nowe funkcje oraz całkiem użyteczne i naprawdę ciekawe oraz wartościowe dodatki. On przede wszystkim otworzył się na społeczność netową - użytkownicy mogą prowadzić swoje blogi, tworzyć galerie i łączyć w grupy z innymi pasjonatami ekologii. By strona była prawdziwym miejscem komunikowania się, a nie tylko wirtualną kafejką do przeglądu wiadomości o czystszym świecie, wprowadzono funkcję oceniania zdjęć zamieszczanych w galeriach i publikowanych artykułów.

*- Chcemy, aby ekologia.pl była nie tylko źródłem wiedzy o prawdziwej ekologii, ale również platformą wymiany poglądów i myśli *– mówi Andrzej Lachowski, dyrektor strategiczny odpowiedzialny za rozwój serwisu.

Nowa "szata" portalu ekologia.pl została skrojona na miarę oszczędności czasu odbiorcy i  jak najbardziej owocnego wyszukiwania pożądanych informacji, co w praktyce przełożyło się na podzielenie części informacyjnej na bloki tematyczne z newsami, kompendiami wiedzy, prezentacjami produktów oraz ciekawostkami ze świata przyrody. Dla branżowców zaprojektowano specjalną sekcję: tam znajdzie się wszystko o tragach i obowiązujących przepisach prawnych.

Dla tych, którzy od życia (a więc i od strony internetowej również :-)) chcą więcej, przygotowano:

  • ekoAlert - nowoczesną platformę wymiany informacji o zagrożeniach dla środowiska;
  • ekoKatalog - aktualną bazę firm komercyjnych i instytucji związanych z ekologią;
  • ekoSłowniki - do skorzystania, kiedy nie wiadomo, o co chodzi, a trzeba znać definicję sedna sprawy.

Zapowiadany jest też Atlas Zwierząt oraz ekoPoradnik.

*- Ekologia.pl to również portal dla Lohasów *– liderów opinii, którzy interesują się najnowszymi trendami i sami tworzą modę na ekologiczny tryb życia. W naszym kraju ta grupa dopiero się tworzy, ale dla świata polskiej ekologii już wkrótce będzie niezwykle istotna – mówi Konrad Nowacki, redaktor naczelny serwisu.

Obiektywnie rzecz ujmując: dobrze, że ekologia.pl się rozwija i otwiera na społeczność użytkowników - bo to szalenie ważne, by wiedzieć, o czym myślą, co sądzą i czego chcą czytelnicy portalu. Ale nie ma to jak przeczytać (czasem stronniczą opinię;-)) o nowym eko-gadżecie/pomyśle na ekoblogia.pl, prawda? I to jest subiektywne rzeczy ujęcie:-).

Konkurencji (która tak naprawdę chyba nią nie jest, bo przecież serwisy ekologia.pl i ekoblogia.pl łączy jeden ważny dla nas wszystkich temat troski o czystsze dziś i jutro) życzę udanego startu w nowej odsłonie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)