Rfiddler - broń z fimów scifi, która naprawdę działa (wideo)

Karabin widoczny na zdjęciu nie jest w stanie nikogo zabić, ale z łatwością unieszkodliwi wszelkiego rodzaju urządzenia korzystające z identyfikatorów RFID. Karty kredytowe, a także większość pendrive’ów nie mają szans.

rfiddler
rfiddler
Marek Maruszczak

Karabin widoczny na zdjęciu nie jest w stanie nikogo zabić, ale z łatwością unieszkodliwi wszelkiego rodzaju urządzenia korzystające z identyfikatorów RFID. Karty kredytowe, a także większość pendrive’ów nie mają szans.

Rfiddler został zbudowany na bazie karabinu zabawki - Nerf N-Strike Recon CS-6.

Dzięki zmodyfikowanemu 0,6 kJ flashowi, wymontowanemu z aparatu Canona Prima 2, jest w stanie wymazać dane zapisane w identyfikatorach RFID.

Podczas strzału broń emituje silny impuls elektromagnetyczny niszczący dane. W tym samym czasie zintegrowana mp3, z dwu-watowym wzmacniaczem, odtwarza odgłos strzału. Wykonanie całości kosztowało około 50 Euro.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/12/rfiddler1.jpg)

Po co właściwie budować maszynkę do niszczenia znaczników RFID? Już teraz jest ich sporo wszędzie dokoła, a w przyszłości mogą stać się prawdziwą zmorą osób ceniących swoją prywatność. Co jakiś czas pojawiają się np. plany znakowania metodą RFID osób chorych na AIDS.

Co prawda każdy chip RFID można zniszczyć wkładając go na chwilę do mikrofalówki, ale często, nie da się tego zrobić bez zniszczenia oznakowanego przedmiotu.

Jeżeli projekt Was zainteresował, to więcej informacji o niezbędnych częściach znajdziecie na tej stronie.

Źródło: Hack A Day

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.