Rick and Morty powrócą niedługo. W nowym odcinku pojawi się nawiązanie do gry, którą wydali Polacy

Rick and Morty powrócą niedługo. W nowym odcinku pojawi się nawiązanie do gry, którą wydali Polacy15.04.2020 16:01
Rick and Morty powrócą niedługo. W nowym odcinku pojawi się nawiązanie do gry, którą wydali Polacy
Adam Bednarek

Pierwsze pięć odcinków czwartego sezonu "Rick and Morty" już można oglądać, kolejne pojawią się niebawem. Wiemy, jak się nazywają. Nazwa jednego z nich ucieszy fanów 11bit studios.

Premierę dalszej części czwartego sezonu "Rick and Morty" zaplanowano na 3 maja. Jednak już teraz ujawniono nazwy kolejnych odcinków. W kolejności od szóstego są to "Never Ricking Morty", "Promortyus", "The Vat of Acid Episode", "Childrick of Mort", "Star Mort: Rickturn of the Jerri".

Nie tylko ostatni jest popkulturowym nawiązaniem. Epizod 9 odnosi się do gry, której wydawcą jest polskie 11bit studios - "Children of Morta". O co w niej chodzi?

W Children of Morta, grze RPG akcji charakteryzującej się podejściem do rozwoju postaci znanym z gatunku rogue-lite, wcielasz się nie w jedną postać, lecz w całą wyjątkową rodzinę bohaterów. Powalaj hordy wrogów w iście hackandslashowym stylu, przedzierając się przez proceduralnie generowane lochy, jaskinie i krainy, i poprowadź rodzinę Bergsonów, ze wszystkimi ich wadami i zaletami, do walki przeciwko nadciągającemu Zepsuciu.

Children of Morta | Official Launch Trailer | PS4

Docenienie produkcji nie dziwi - "Children of Morta" to jedna z najlepszych gier 2019, z średnią ocen na portalu Metacritic wynoszącą 82/100 od mediów i 8.3/10 od grających. Twórcy rzecz jasna z takiej promocji się cieszą:

Podobnych popkulturowych smaczków w "Rick and Morty" jest więcej. Jeden z odcinków nazywał się "Bliskie spotkanie Rickowego stopnia", inny - "Rattlestar Ricklactica". Pod względem nazewnictwa autorzy nie zbaczają z obranej drogi, oby pod względem jakościowym było podobnie. W końcu to "Rick and Morty" to dla wielu jedna z najlepszych produkcji ostatnich lat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)