Rico przeciwieństwem smutnego autobusu. Stary smartfon może się przydać!

Rico przeciwieństwem smutnego autobusu. Stary smartfon może się przydać!

Rico przeciwieństwem smutnego autobusu. Stary smartfon może się przydać!
Adam Bednarek
02.10.2014 08:05, aktualizacja: 10.03.2022 10:56

Rico to gadżet, który daje drugą młodość starym smartfonom.

Pamiętacie filmik o starym, smutnym autobusie? To efekt kampanii, która miała zasugerować nam, że nie ma miejsca dla zużytych maszyn. Tak samo jest ze smartfonami? Twórcy gadżetu Rico głośno protestują.

Owszem, stare smartfony nie wyrządzają nikomu krzywdy i tak naprawdę są niegroźne, ale mimo to i tak chętnie się ich pozbywamy. W końcu nie po to producenci wypuszczają co jakiś czas nowości, by kurzyły się na sklepowych półkach. Dlatego z chęcią sięgamy po świeże sprzęty, odkładając na bok całkiem sprawne, choć nieco mniej nowe, maszynki.

Rico - zamiast emerytury dla smartfonów

Twórcy gadżetu Rico chcą, by teoretycznie niepotrzebne smartfony wciąż mogły nam służyć, spełniając nieco inne zadanie. Rico współpracuje z przenośnym urządzeniem (nie tylko tym starym, ale też nowym, na którym jest zainstalowana specjalna aplikacja), tworząc z nim w parze domowego ochroniarza.

Obraz

Rico i smartfon obserwują dom pod naszą nieobecność. Dzięki temu możemy skorzystać z “telefonicznej” kamerki i mieć oko na to - już na nowym smartfonie - co dzieje się w pokoju, w którym Rico stacjonuje. Z kolei głośnik przyda się do odczytywania wiadomości, a mikrofon np. do rozmów, gdy już będziemy na miejscu, mając pod ręką gadżet.

Obraz

Rico robi dodatkowy użytek ze smartfona, ale działać może też sam. I również pełni funkcję inteligentnego stróża. Wykryje niepożądany ruch, zmiany w temperaturze, dym czy nadmierną wilgoć. Może też współpracować z innymi inteligentnymi elementami i np. parzyć kawę czy gasić światło. Wszelkie niezbędne dane wysyła na nowego smartfona.

Obraz

Właściwie to nic nowego, bo przecież na rynku nie brakuje mądrych czujników, ale podobać może się fakt, że Rico robi użytek ze sprzętu, który nie jest nam potrzebny. Po co więc sprzedawać smartfona, jeśli może być z niego pożytek? To coś, czym Rico się wyróżnia.

Ceny Rico zaczynają się od 100$. Gadżet na razie sprzedawany jest na Kickstarterze, więc wraz ze wzrostem popularności rosnąć będzie cena sprzętu - promocyjne sztuki mogą zostać wyprzedane.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)