Robot, który zrobi ci pizzę. Zajmie mu to mniej niż pięć minut

Robot, który zrobi ci pizzę. Zajmie mu to mniej niż pięć minut

Robot, który zrobi ci pizzę. Zajmie mu to mniej niż pięć minut
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Arkadiusz Stando
05.07.2018 16:29

Nie oszukujmy się, praktycznie wszyscy kochają pizzę. Jeśli nie chce wam się jej robić, czy kupować, to istnieje alternatywa. Francuska firma Ekim sprzedaje roboty, które zrobią wyśmienitą pizzę w mniej niż pięć minut!

Tradycyjna pizza robiona przez robota - brzmi trochę jak historia z przyszłości. Ale nie, francuski robot istnieje już dziś i pokaże ci, jak się robi pizzę. Wystarczy zaprogramować mu odpowiedni przepis, a za chwilę margarita, pepperoni czy inna ulubiona pizza pojawi się na stole.

Pizza-making robot to challenge traditional pizzaiolos worldwide

Dzięki trzem robotycznym ramionom, autonomiczny robot PAZZI potrafi sam zrobić ciasto, rozsmarować sos i rzucić twoje ulubione składniki. Następnie sam umieści pizzę w piecu. Powiem więcej, jeśli zostanie pracownikiem restauracji, to po upieczeniu zapakuje ją własnoręcznie do pudełka.

Firma Ekim twierdzi, że jej nowa, najnowocześniejsza na świecie maszyna robiąca pizze, jest w stanie wypiec ich aż 120 w ciągu godziny, to trzy razy szybciej niż człowiek. To dzięki trzem ramionom, które mogą jednocześnie wykonywać kilka funkcji, tym samym produkować kilka pizz na raz.

W dzisiejszych czasach pizza staje się coraz bardziej popularna. W większych miastach Polski można ją zamówić "na każdym rogu". Tym samym kiedy rośnie zapotrzebowanie, trzeba pracować szybciej - stąd pomysł francuskiej firmy. Na swój projekt robota PAZZI wyłożyła aż 2,2 miliona euro.

W rozmowie z portalem Reuters, pizzer z paryskiej restauracji zarzucił robotowi niekompetencję. "Człowiek szybciej i lepiej może sprawdzić, czy ciasto jest już dobre, czy nie" - twierdzi neapolitańczyk, Vittorio Monti. "Jeśli są jakieś problemy z ciastem, robot tego nie zauważy" - dodaje pizzer.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)