Robot, który zrobi ci pizzę. Zajmie mu to mniej niż pięć minut

Robot, który zrobi ci pizzę. Zajmie mu to mniej niż pięć minut05.07.2018 16:29
Robot, który zrobi ci pizzę. Zajmie mu to mniej niż pięć minut
Źródło zdjęć: © Youtube.com

Nie oszukujmy się, praktycznie wszyscy kochają pizzę. Jeśli nie chce wam się jej robić, czy kupować, to istnieje alternatywa. Francuska firma Ekim sprzedaje roboty, które zrobią wyśmienitą pizzę w mniej niż pięć minut!

Tradycyjna pizza robiona przez robota - brzmi trochę jak historia z przyszłości. Ale nie, francuski robot istnieje już dziś i pokaże ci, jak się robi pizzę. Wystarczy zaprogramować mu odpowiedni przepis, a za chwilę margarita, pepperoni czy inna ulubiona pizza pojawi się na stole.

Pizza-making robot to challenge traditional pizzaiolos worldwide

Dzięki trzem robotycznym ramionom, autonomiczny robot PAZZI potrafi sam zrobić ciasto, rozsmarować sos i rzucić twoje ulubione składniki. Następnie sam umieści pizzę w piecu. Powiem więcej, jeśli zostanie pracownikiem restauracji, to po upieczeniu zapakuje ją własnoręcznie do pudełka.

Firma Ekim twierdzi, że jej nowa, najnowocześniejsza na świecie maszyna robiąca pizze, jest w stanie wypiec ich aż 120 w ciągu godziny, to trzy razy szybciej niż człowiek. To dzięki trzem ramionom, które mogą jednocześnie wykonywać kilka funkcji, tym samym produkować kilka pizz na raz.

W dzisiejszych czasach pizza staje się coraz bardziej popularna. W większych miastach Polski można ją zamówić "na każdym rogu". Tym samym kiedy rośnie zapotrzebowanie, trzeba pracować szybciej - stąd pomysł francuskiej firmy. Na swój projekt robota PAZZI wyłożyła aż 2,2 miliona euro.

W rozmowie z portalem Reuters, pizzer z paryskiej restauracji zarzucił robotowi niekompetencję. "Człowiek szybciej i lepiej może sprawdzić, czy ciasto jest już dobre, czy nie" - twierdzi neapolitańczyk, Vittorio Monti. "Jeśli są jakieś problemy z ciastem, robot tego nie zauważy" - dodaje pizzer.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)