Robot planetarny do 1200 zł - propozycje

Roboty planetarne do 1200 zł to swoiste minikuchnie
Roboty planetarne do 1200 zł to swoiste minikuchnie
Źródło zdjęć: © iStock/kevinruss
Sylwia Ścibak

26.02.2018 10:58, aktual.: 26.02.2018 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Roboty planetarne w okolicach 1200 zł to nierzadko trzepaczka, ubijak, maszynka do mielenia mięsa, maszynka do wyrabiania makaronu, wałek i tarka w jednym. Przyjrzyjmy się kilku modelom wiodących producentów sprzętu AGD, które kosztują mniej niż 1200 zł.

Robot planetarny Kenwood KM289 Prospero

Robot planetarny marki Kenwood jest niewielki i bardzo wielofunkcyjny
Robot planetarny marki Kenwood jest niewielki i bardzo wielofunkcyjny© youtube.com

Pierwszą propozycją w tym zestawieniu jest robot planetarny marki Kenwood. Ten model posiada silnik o mocy 900 W, którego obroty można regulować płynnie w 6 ustawieniach, oraz misę roboczą o pojemności 4,3 l. Dodatkowo Kenwood KM289 Prospero może pracować pulsacyjnie, a jego części nadają się do mycia w zmywarce.

W zestawie znajdują się: trzepaczka, hak do ciasta, maszynka do mielenia mięsa, mieszadło typu K, blender, wyciskarka, sokowirówka i malakser z ostrzami. Robot planetarny Kenwood KM289 Prospero może więc wycisnąć sok, zmielić mięso, zagnieść ciasto, ubić pianę lub pokroić warzywa na plasterki.

Robot planetarny ETA Gratussino 002390030

Robot planetarny marki ETA ma stylowy design
Robot planetarny marki ETA ma stylowy design© youtube.com

Kolejną propozycją robota planetarnego jest model czeskiej marki ETA, dostępny w kolorach białym, czarnym bądź jasnobrązowym (metalicznym). Ten model wyposażony został w 700-watowy silnik oraz misę roboczą wykonaną ze stali nierdzewnej, której pojemność wynosi 4,5 l. Prędkość obrotów urządzenia reguluje się mechanicznie, skokowo.

Robot planetarny ETA Gratussino posiada w zestawie końcówkę do ubijania, końcówkę do miksowania, 3 sitka do maszynki do mięsa, nasadkę do robienia kiełbas oraz hak do ugniatania. Dzięki niemu można ubić pianę, zagnieść ciasto lub zmielić mięso.

Robot planetarny Sencor STM 47GG

Robotem planetarnym marki Sencor pokroimy warzywa na plasterki
Robotem planetarnym marki Sencor pokroimy warzywa na plasterki© sencor.pl

Robot planetarny marki Sencor posiada silnik o mocy 1000 W i misę roboczą o pojemności 4,5 l. W tym modelu prędkość obrotów reguluje się przy pomocy aż 8 stopni w sposób elektroniczny-skokowy.

Urządzenie to zostało wyposażone końcówkę do ubijania, końcówkę do zagniatania, tarczę do wiórków grubych i tarczę do wiórków cienkich, a także tarczę do krojenia, mieszadło, nasadkę masarską, maszynkę do mielenia mięsa oraz 3 tarcze dodatkowe. Dzięki robotowi planetarnemu Sencor STM 47GG da się więc zmielić mięso i przygotować kiełbaski, posiekać i pokroić warzywa, a nawet wymieszać ciasto.

Robot planetarny Electrolux EKM4600

Robot planetarny marki Electrolux został wykonany z metalu
Robot planetarny marki Electrolux został wykonany z metalu© facebook.com

Ciekawą propozycją w zestawieniu robotów planetarnych do 1200 zł jest urządzenie Electrolux EKM4600. Posiada ono misę roboczą o pojemności 4,8 l oraz mocny, 1000-watowy silnik, którego obroty reguluje się mechanicznie-skokowo (do wyboru są 2 poziomy prędkości). Korpus robota planetarnego firmy Electrolux w całości został wykonany z metalu, dlatego jest bardzo wytrzymały i nie powinien pękać.

To urządzenie wielofunkcyjne posiada w zestawie końcówkę do ubijania i mieszadło hakowe. Można nim wymieszać ciasto, jak również ubić pianę.

Robot planetarny Bosch MUM 54251

Robot planetarny marki Bosch posiada w zestawie mnóstwo końcówek
Robot planetarny marki Bosch posiada w zestawie mnóstwo końcówek© boschhome.pl

Robot planetarny marki Bosch posiada solidny silnik o mocy 900 W oraz 3,9-litrową misę roboczą. Dużą zaletą tego AGD jest tryb pracy pulsacyjnej, która pozwala szybciej przyrządzić wiele dań. W modelu Bosch MUM 54251 obroty reguluje się skokowo, przy pomocy 7 różnych poziomów.

Ten wielofunkcyjny robot planetarny posiada końcówkę do mieszania i ubijania, hak do ciasta, dzbanek miksera, tarczę do cięcia, dwustronną tarczę do tarcia, rozdrabniacz do owoców i warzyw, przystawkę do krojenia w kostkę, a także pokrowiec do przechowywania akcesoriów i płytę DVD z przepisami.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)