Rock Band będzie działał bez konsol? Jaka jest przyszłość gier muzycznych?

Rock Band będzie działał bez konsol? Jaka jest przyszłość gier muzycznych?

Rock Band będzie działał bez konsol? Jaka jest przyszłość gier muzycznych?
Michał Kowal
08.07.2009 14:16

Gier muzycznych jest u nas pod dostatkiem. Kolejne odsłony Guitar Hero i Rock Band zalewają sklepowe półki (w Polsce raczej ten pierwszy tytuł). Josh Randall z Harmonix (twórcy Rock Band) wypowiedział się ostatnio o swojej wizji przyszłości gier muzycznych. Co wy na to, aby do grania nie była potrzebna konsola, ani komputer, a tylko instrument i telewizor?

Gier muzycznych jest u nas pod dostatkiem. Kolejne odsłony Guitar Hero i *Rock Band *zalewają sklepowe półki (w Polsce raczej ten pierwszy tytuł). Josh Randall z Harmonix (twórcy Rock Band) wypowiedział się ostatnio o swojej wizji przyszłości gier muzycznych. Co wy na to, aby do grania nie była potrzebna konsola, ani komputer, a tylko instrument i telewizor?

Myślę że możesz sobie wyobrazić przyszłość, w której może nawet i nie masz konsoli - wyznał Randall w rozmowie z VideoGamer. - Twój instrument mógłby mieć zapisane już wszystkie piosenki, ty musisz tylko podłączyć go do TV. Jestem pewien, że ten gatunek zmieni się w kierunku, którego dziś nikt nie jest w stanie przewidzieć.

A jak wy widzicie przyszłość gier muzycznych?  Gatunek będzie dalej się zmieniał, czy umrze śmiercią naturalną?

Od zabaw z plastikową gitarą doszliśmy już do całej kapeli grającej bez kabli. Mam dziwne wrażenie, że przyszłością tych gier jest dodawanie coraz większych możliwości tworzenia własnej zawartości. Kto wie, może za parę lat przy użyciu plastikowej gitarki można będzie nagrywać całe nowe, oryginalne albumy muzyczne?

Źródło: videogamerfot. Rockband

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)