Rosja goni Chiny. Pociągi pojadą 400 km/h. Pomogą w tym… Niemcy

Superszybkie pociągi kojarzą się dziś głównie z Chinami. W pościg rusza Rosja. Osiągnięcie zawrotnych prędkości ma się udać dzięki pomocy niemieckich inżynierów.

Rosja goni Chiny. Pociągi pojadą 400 km/h. Pomogą w tym… Niemcy
Adam Bednarek

Knorr-Bremse i Siemens Mobility pomogą Rosjanom w opracowaniu technologii, która pozwoli rozpędzić się nowym szerokotorowym pociągom do prędkości 400 km/h - informuje portal rynek-kolejowy.pl.

Taka prędkość to wcale nie odległa przyszłość. Pierwsze pociągi mogące rozpędzić się do 400 km/h mają wjechać na tory w 2026 roku.

Wcześniej niemieckie firmy odpowiadały za dostarczenie do Rosji pociągów osiągających prędkość do 250 km/h.

Z punktu widzenia polskiego pasażera szybkość maszyn musi robić wrażenie - wszak my ciągle nie możemy doczekać się ponad 200 km/h na trasie z Warszawy do Gdańska - ale zapewne Chińczycy patrzą na sprawę inaczej.

Rok temu w Chinach zaprezentowano prototyp nowej kolei magnetycznej, która będzie mogła rozpędzać się do ponad 600 km/h. Ich masowa produkcja pociągów ma wystartować już w 2021 roku.

Z kolei na początku roku pierwsze kursy rozpoczęła maszyna osiągająca 350 km/h. Rosjanie będą szybsi? Owszem, ale ten chiński pociąg pozbawiony jest… maszynisty.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (5)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.