Rosja goni Chiny. Pociągi pojadą 400 km/h. Pomogą w tym… Niemcy

Rosja goni Chiny. Pociągi pojadą 400 km/h. Pomogą w tym… Niemcy14.07.2020 16:09
Rosja goni Chiny. Pociągi pojadą 400 km/h. Pomogą w tym… Niemcy
Adam Bednarek

Superszybkie pociągi kojarzą się dziś głównie z Chinami. W pościg rusza Rosja. Osiągnięcie zawrotnych prędkości ma się udać dzięki pomocy niemieckich inżynierów.

Knorr-Bremse i Siemens Mobility pomogą Rosjanom w opracowaniu technologii, która pozwoli rozpędzić się nowym szerokotorowym pociągom do prędkości 400 km/h - informuje portal rynek-kolejowy.pl.

Taka prędkość to wcale nie odległa przyszłość. Pierwsze pociągi mogące rozpędzić się do 400 km/h mają wjechać na tory w 2026 roku.

Wcześniej niemieckie firmy odpowiadały za dostarczenie do Rosji pociągów osiągających prędkość do 250 km/h.

Z punktu widzenia polskiego pasażera szybkość maszyn musi robić wrażenie - wszak my ciągle nie możemy doczekać się ponad 200 km/h na trasie z Warszawy do Gdańska - ale zapewne Chińczycy patrzą na sprawę inaczej.

Rok temu w Chinach zaprezentowano prototyp nowej kolei magnetycznej, która będzie mogła rozpędzać się do ponad 600 km/h. Ich masowa produkcja pociągów ma wystartować już w 2021 roku.

Z kolei na początku roku pierwsze kursy rozpoczęła maszyna osiągająca 350 km/h. Rosjanie będą szybsi? Owszem, ale ten chiński pociąg pozbawiony jest… maszynisty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)