Rosyjski stadion z kryształowym dachem - projekt na Olimpiadę w 2014 roku

Poszczególne kraje zaczynają się prześcigać w budowaniu coraz to bardziej szalonych, a przez to piękniejszych stadionów. Wygląda na to, że po chińskim kolosie z Beijing, pałeczkę przejmie rosyjski stadion olimpijski przygotowywany na zimową Olimpiadę w 2014 roku.

rosyjski-stadion-olimpijski-2014
rosyjski-stadion-olimpijski-2014
Damian

02.10.2009 | aktual.: 14.03.2022 10:53

Poszczególne kraje zaczynają się prześcigać w budowaniu coraz to bardziej szalonych, a przez to piękniejszych stadionów. Wygląda na to, że po chińskim kolosie z Beijing, pałeczkę przejmie rosyjski stadion olimpijski przygotowywany na zimową Olimpiadę w 2014 roku.

Najbardziej zwariowaną i chyba najbardziej kosztowną częścią budowli ma być dach wykonany z kryształu. Jest projekt firmy Populous, która jednocześnie zajmuje się londyńskim stadionem na letnią Olimpiadę w 2012 roku. Pierwszy raz zdarza się tak, żeby jedna korporacja była odpowiedzialna za główne areny dwóch tak dużych wydarzeń sportowych.

Według pierwszych planów, stadion ma być w stanie przyjąć ok. 40,000 widzów (gdzie te czasy, kiedy budowało się kolosy pokroju Santiago Bernabeu czy Camp Nou? ). Jego rozległa powierzchnia ma współgrać zarówno z nadbrzeżną lokalizacją, jaki i horyzontem wypełnionym górskimi widokami - tak przynajmniej twierdzi jeden z przedstawicieli firmy Populous.

Kryształowy dach ma wyglądać olśniewająco zarówno w dzień, kiedy to będzie odbijać promienie słoneczne, oraz w nocy, kiedy będzie oświetlany od środka, co zresztą widzicie na zdjęciu.

Pytanie brzmi tylko, czy zdążą przed czasem? Zostały im jakieś 4 lata, a projekt z pewnością będzie wymagał ogromu pracy. Rosja, to jednak Rosja i myślę, że zrobią wszystko, żeby tylko ta historia skończył się happy endem.

A swoją drogą, jak Wam podoba się stadion? Moim zdaniem, wygląda rewelacyjne.

Źródło: Dvice

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.