Rozdajemy książki za darmo! Wielki konkurs Audioteka.pl i vBeta

Rozdajemy książki za darmo! Wielki konkurs Audioteka.pl i vBeta

audioteka
audioteka
Łukasz Jasiński
16.04.2009 16:40

Już prawie masz książkę z Audioteki, wystarczy tylko... ale po kolei...

Już prawie masz książkę z Audioteki, wystarczy tylko... ale po kolei...

Kilka lat temu audiobooki były bardzo trudno dostępne i korzystały z nich przede wszystkim osoby niepełnosprawne. Wybór był niewielki - lektury szkole i najpopularniejsze książki, prawie brak nowości. W ciągu ostatnich kilku lat powstał popyt na książki w formie plików audio przede wszystkim dzięki przenośnym odtwarzaczom muzyki.

Korzystają z nich nie tylko osoby niepełnosprawne, ale także np. kierowcy podczas nocnych podróży aby nie zasnąć za kierownicą. Równie dobrze można zanurzyć się w lekturze podczas spaceru po parku czy nocnej jazdy pociągiem.

W Polsce dostęp do audiobooków jest teraz łatwy, od bibliotek multimedialnych do sklepów internetowych. Jednym z nich jest właśnie Audioteka.pl, która właśnie wyszła przed chwilą z fazy beta. Audioteka.pl to chyba najlepiej zrobiony sklep książek audio. Audiobooki podzielone są na kategorie a następnie na podkategorie, więc szybko trafimy na interesującą nas grupę książek. Oprócz tego możemy przeglądać najnowsze pozycje, a także bestsellery serwisu.

Przy każdej pozycji użytkownicy mogą zostawić własną opinię, a także możemy przeczytać krótką recenzję opublikowaną w znanych czasopismach. Zakładanie konta w serwisie jest proste i szybkie bez żadnego klikania w e-maile potwierdzające, a przy założeniu konta podajemy jedynie adres poczty elektronicznej, hasło i w jaki sposób najchętniej słuchamy audiobooków.

W ofercie Audioteka.pl znajduje się obecnie około 600 audiobooków co przekłada się na ponad 4000 godzin, co więcej tygodniowo przybywa około 50 nowych książek i aby być na bieżąco polecam kanał RSS serwisu.

Wśród książek znajdziemy jakże popularne lektury szkole, bajki dla dzieci, popularne pozycje z literatury światowej jak i polskiej, fantastykę, poradniki i materiały do nauki języków obcych. Ceny książek nie są wygórowane i często sporo tańsze od wydań papierowych, które możemy znaleźć w księgarniach.

Książki nie są już strzeżone zabezpieczeniami DRM co z pewnością wielu z Was ucieszy. Jego miejsce zastąpił Watermark - przypisujący unikalne ID, dzięki czemu można szybko odnaleźć kupca książki. Z związku z tym użytkownicy niechętnie umieszczają je w sieciach P2P, ani nie dzielą się plikami ze znajomymi.

Każdą kupioną książkę w Audioteka.pl możemy ściągnąć wielokrotnie z serwisu dzięki temu nie musimy sami archiwizować plików na płytach czy wirtualnych dyskach. Wszystkie nasze książki dostępne są na specjalnej półce w serwisie.

Każda książka składa się z kilku a nawet kilkudziesięciu plików MP3, dzięki czemu nie musimy kopiować całej książki na nasz odtwarzacz (a często jest to nawet kilkaset MB), a także możemy ściągać poszczególne pliki z serwisu. Częstotliwość próbkowania każdego pliku to 44100 Hz, więc żaden dźwięk naszemu uchu nie umknie. W przypadku książek audio najważniejszy jest lektor - Audioteka.pl oferuje książki czytane przez profesjonalnych lektorów, którzy potrafią oddać klimat i zbudować napięcie, które potęguje czasami muzyka w tle.

A wracając do najważniejszej sprawy, czyli konkursu.

Z związku z zakończeniem fazy beta Audioteka.pl i Blomedia mają dla Was niespodziankę. Na stronie Audioteka.pl przy jednej z książek znajduje się logo Blomedia Ten kto je zauważy powinien niezwłocznie napisać do nas maila na adres konkurs@audioteka.pl w tytule wiadomości wpiszcie adres naszego bloga, a w wiadomości tytuł książki oznaczonej logiem a także kilka tytułów książek jakie chcielibyście widzieć w ofercie serwisu Audioteka.pl.

Każda z pierwszych 30 osób wygrywa dwa egzemplarze tej książki - jedną zostawiacie dla siebie, a drugi egzemplarz jest prezentem dla Waszego znajomego, który też zgodzi się napisać, jakie ksiązki chciałby znaleźć w Audiotece.

Zachęcam do szukania i życzę powodzenia!

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)