Rubik 360 - nowy gadżet od wynalazcy słynnej kostki rubika

Minęło już niemal 30 lat odkąd Erno Rubik wynalazł najszybciej sprzedającą się „zabawkę” na świecie. Czyżby wreszcie pojawił się godny przeciwnik dla sławnej kostki? Możliwe, ale jeżeli nawet to wszystko zostanie w rodzinie. Rubik 360 to dzieło samego Erno Rubika.

Rubik 360 - nowy gadżet od wynalazcy słynnej kostki rubika
Marek Maruszczak

02.02.2009 | aktual.: 15.03.2022 08:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Minęło już niemal 30 lat odkąd Erno Rubik wynalazł najszybciej sprzedającą się „zabawkę” na świecie. Czyżby wreszcie pojawił się godny przeciwnik dla sławnej kostki? Możliwe, ale jeżeli nawet to wszystko zostanie w rodzinie. Rubik 360 to dzieło samego Erno Rubika.

Rubik 360 to trzy przeźroczyste plastikowe kule włożone jedna w drugą. Celem zabawy jest ułożenie kulek w odpowiadających im kolorystycznie wypustkach. Kulki początkowo znajdują się w najmniejszej sferze, w której są tylko 2 otwory.

Sam węgierski wynalazca, architekt i rzeźbiarz w jednej osobie, czyli Erno Rubik zapewnia, że jego nowy wynalazek może powtórzyć sukces sławnej kostki.

Pojawia się tylko pytanie czy podczas rozwiązywania nowej łamigłówki bardziej od inteligencji nie będzie liczyła się zręczność. Może nie tylko gry komputerowe, muszą stawać się bardziej casualowe? Choć kostka rubika sprzedaje się przecież wciąż znakomicie.

Gadżet zostanie zaprezentowany szerszej publiczności 5 lutego na targach zabawkarskich w Norymberdze.

Źródło: Sunday Telegraph

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.