Rzut okiem na "nowy" Onet.pl

Paweł Cebula

18.04.2008 20:00

Na stronie beta.onet.pl można zobaczyć jak najprawdopodobniej będzie wyglądała nowa odsłona najpopularniejszego portalu internetowego w Polsce. Strona prezentuje się znacznie bardziej interesująco i świeżo. Wykorzystano tutaj elementy AJAXa, które pozwalają na zdecydowanie sprawniejsze poruszanie się po stronie.'

Nowością na pewno też jest "Mój Onet", który jest niczym innym jak obsługą widżetów takich jak czas, kalendarz, pogoda, ale to nie wszystko - dostępne są elementy (lub możliwość samodzielnego stworzenia) pozwalające na pobieranie treści z innych stron dzięki RSS. Dodatkami tymi można zarządzać - przenosić je, chować, usuwać. Szkoda tylko, że nie można robić tego ze wszystkimi modułami znajdującymi się na stronie, a tylko z tymi wchodzącymi w skład "Mojego Onetu".

Niektórych z pewnością ucieszy fakt, że wyszukiwarką wykorzystywana przez Onet.pl będzie najprawdopodobniej Google. Strona główna Onetu na tę chwilę jest zgodna z XHTML 1.0, co może być dobrą wiadomością dla użytkowników przeglądarek innych niż Internet Explorer.

Niektórzy uważają, że zmiany są zbyt drobne jak na możliwości Onetu, ale trzeba pamiętać, że jest to strona startowa nie tylko osób młodych, aktywnych - które bardzo chętnie widziałyby dużą ilość technicznych wodotrysków - ale i osób nie będących za bardzo obytych z siecią.

Oczywiście do czasu oficjalnego oddania do użytku nowej odsłony portalu wiele się może zmienić - nie pozostaje nic innego jak mieć nadzieje, że tylko na dobre.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)