Safeye. Rowerzysto, skończ z oglądaniem się za siebie!

Safeye. Rowerzysto, skończ z oglądaniem się za siebie!
Adam Bednarek

04.02.2014 21:49, aktual.: 05.02.2014 12:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Warto wiedzieć, jaki pojazd się do nas zbliża, ale odwracanie się podczas jazdy nie jest najlepszym pomysłem. Co powiecie na kamerkę, która pokaże, co dzieje się za naszymi plecami?

Swego czasu sporo jeździłem na rowerze i czasami nerwowo spoglądałem za siebie. Nie był to najlepszy pomysł, bo sami wiecie, jakie są polskie drogi – wystarczy chwila nieuwagi, by wjechać na nierówność. A potem może być różnie.

Zawsze możemy skorzystać z lusterek albo... poprosić o pomoc technologię. Jeżeli wybieracie drugi wariant, to warto zwrócić uwagę na Safeye.

To kamerka, którą montuje się pod siedzeniem. Urządzenie kontroluje, co dzieje się za naszymi plecami. Gdy pojazd się zbliża, kamera wysyła obraz do smartfona (przyczepionego do kierownicy), dzięki czemu od razu wiemy, kto za nami jedzie.

Obraz

Nie musimy nawet zerkać na ekranik urządzenia, bo w zestawie znajduje się specjalna nakładka, która... drży, gdy coś za nami jedzie. Dzięki temu jesteśmy ostrzegani i wiemy, że musimy jechać uważniej.

Na razie nie wiadomo, czy i kiedy Safeye trafi do sprzedaży. Gadżet jest jednak ciekawy i na pewno wielu rowerzystom by się przydał.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)