Sam sprzątnie dom. Odkurzacz automatyczny to świetny domowy pomocnik

Sam sprzątnie dom. Odkurzacz automatyczny to świetny domowy pomocnik

Odkurzacze automatyczne mają mnóstwo przydatnych funkcji
Odkurzacze automatyczne mają mnóstwo przydatnych funkcji
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Patryk Wieczorek
22.10.2019 13:37, aktualizacja: 22.10.2019 14:57

Nowoczesne odkurzacze automatyczne pozornie wyglądają tak samo jak pierwsze dostępne na rynku modele, jednak ich możliwości są o wiele większe. Reagują na głos, pozwalają na zdalne zaprogramowanie sprzątania, a nawet samodzielnie się opróżniają.

Sprawdź jak sprząta się w XXI wieku. Automatyczne roboty sprzątające to już nie fanaberia dla gadżeciarzy, ale przydatny sprzęt, który znajdzie swoje miejsce w większości domów. Odkurza szybko i dokładnie, a dodatkowo jest tak cichy, że nawet nie zwrócisz na niego uwagi.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Automatyczne odkurzacze nie kosztują już fury pieniędzy. Niektóre modele możesz dostać w naprawdę dobrej cenie. W zamian za to otrzymujesz sprzęt, który pozwoli ci zaoszczędzić sporo wysiłku i mnóstwo czasu, który normalnie trzeba poświęcić na sprzątanie. Dodatkowo nowoczesne modele będą w stanie poradzić sobie z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami.

Obraz
© Flickr.com

Pozwól odkurzać maszynie

Część posiadaczy odkurzaczy automatycznych twierdzi, że sprzęt odkurza dokładniej niż oni, gdy mieli na wyposażeniu zwyczajny odkurzacz. Nic w tym dziwnego, sprzęt potrafi dostosować się do czyszczonej powierzchni – zwiększa moc, gdy wjeżdża na dywan tak, by wyciągnąć jak najwięcej zanieczyszczeń spomiędzy włókien, wsysa drobny kurz i sierść zwierząt, a nawet potrafi się zająć mokrymi plamami czy błotem.

Sprawdź, co sprzęt ma do zaoferowania

Odpowiednia jakość czyszczenia nie jest jedynie zasługą systemu wykrywania powierzchni, ale również dobrej jakości dołączonych komponentów. Większość nowoczesnych odkurzaczy wyposażono w bardzo wydajne filtry HEPA, które są w stanie zatrzymać nawet najdrobniejsze cząsteczki kurzu. Ruchome szczotki o odpowiedniej krzywiźnie zagarniają najbardziej uporczywe zanieczyszczenia, a moduł ssący dokładnie wciąga je do pojemnika z brudem.

Wróć do czystego domu

Odkurzacz pracuje, a ty masz więcej czasu na odpoczynek lub inne obowiązki. Nie musisz włączać go gdy jesteś w domu, część urządzeń można zaprogramować tak, by uruchamiały się o określonej godzinie. Możesz zdalnie śledzić postępy, a nawet sprawdzić, co dzieje się w mieszkaniu dzięki połączeniu wideo. Oczywiście połączenie jest odpowiednio blokowane tak, by nikt niepowołany nie mógł się do niego dobrać.

Całkowicie samodzielne urządzenie

Nie musisz obawiać się, że sprzęt zepsuje się bądź zaklinuje, gdy będziesz poza domem. Dzięki zamontowanemu systemowi nawigującemu, odkurzacz tworzy wirtualną mapę mieszkania, która uwzględnia wszelkie progi i schody oraz porusza się bezpiecznie w wytyczonym przez ciebie obrębie. Dodatkowo czujnik kolizji zapobiega obijaniu się sprzętu o meble i ściany, a modele ze stacją dokującą same wracają do niej, aby się naładować, gdy bateria jest bliska wyczerpaniu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)