Same podręczniki to nie wszystko. Dziecko musi mieć jeszcze szkolne przybory

Same podręczniki to nie wszystko. Dziecko musi mieć jeszcze szkolne przybory

Do szkoły nie jest potrzebny tylko plecak. Odpowiednie wyposażenie również się przyda.
Do szkoły nie jest potrzebny tylko plecak. Odpowiednie wyposażenie również się przyda.
Źródło zdjęć: © PAP/Grzegorz Michałowski
Grzegorz Burtan
10.08.2017 11:52, aktualizacja: 10.08.2017 16:01

Ostatnio wspominaliśmy już, jakie plecaki warto kupić dzieciom z okazji powrotu do szkoły. Kiedy jednak włożą wszystkie podręczniki i zeszyty, warto zastanowić się, w czym będą nosić pozostałe przybory i co pomoże im w nauce. Tutaj zaś pojawia się oferta różnych akcesoriów. Wybraliśmy kilka z nich.

Najlepsze zabawki to takie, którą ucząc, bawią, a bawiąc, uczą. Takim urządzeniem może być skarbonka. Klasyczna zabawka, która istnieje od wieków, zmienia tylko formę na bardziej nowoczesną. W tym przypadku kładziemy monetę na specjalnym miejscu, a ze środka jabłuszka wysuwa się robak, który ją chowa. W ten sposób nasza pociecha stawia pierwsze kroki w przedsiębiorczości. Na to zaś nigdy nie jest za wcześnie.

Obowiązkowym elementem wyposażenia każdego ucznia pozostaje również piórnik. Taki, który zmieści wszystkie kredki, gumki, temperówki, ekierki, cyrkle i cokolwiek jeszcze potrzebuje uczennica lub uczeń.

Na szczęście w tym segmencie wybór jest olbrzymi – od prostych, jednolitych kolorystycznie piórników, po te z kultowymi postaciami seriali, animacji czy filmów.

Dla tych, którzy złapali plastycznego bakcyla, przygotowano zestawy do malowania. Te zasadniczo różnią się tylko nadrukiem na opakowaniu. Zawartość takiej plastikowej walizeczki pozostaje zazwyczaj bez zmian. Możemy tam znaleźć farbki, pędzelki, kredki, pastele, flamastry oraz pozostałe elementy, potrzebne do tworzenia własnych obrazów, szkiców czy gryzmołów.

Pozostaje jeszcze kwestia, w czym najmłodsi będą trzymać swoje śniadania. Dlatego warto zastanowić się nad pudełkiem na kanapki i inne przekąski. Najlepszym wyborem będzie sztywne opakowanie. Dzięki temu jedzenie nie tylko się nie pogniecie, ale również nie będzie miało bezpośredniego kontaktu z pozostałymi elementami plecaka. Chyba mało kto wspomina z rozrzewnieniem poplamione masłem i serem podręczniki? Chwila nieuwagi oraz rzucanie plecakiem wymaga niestety takich środków ostrożności.

Z takim ekwipunkiem uczennice i uczniowie mogą spokojnie iść do szkoły, nie martwiąc się, że czegoś im brakuje w ich wyposażeniu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)