Samochód Apple'a już niedługo na rynku? Debiut możliwy w przyszłym roku

Logo Apple.
Logo Apple.
Źródło zdjęć: © Getty Images
Mateusz Czerniak

21.12.2020 17:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według doniesień podawanych przez "Economic Daily News" długo wyczekiwany samochód autorstwa producenta iPhonów może zadebiutować dwa lata wcześniej, niż sądzono i wejść na rynek w 2021 roku. Źródłem, na które powołuje się tajwański portal, jest anonimowy wysoko postawiony pracownik jednej z fabryk w tym kraju.

Według tych informacji tajwańscy producenci przygotowują się do zwiększenia produkcji komponentów Apple Car już w drugim kwartale przyszłego roku, a amerykańska firma potajemnie testuje dziesiątki prototypowych pojazdów na drogach w Kalifornii.

Chociaż wiele źródeł twierdziło, że Apple Car zostanie wydany między 2023 i 2025, raport cytuje nienazwany dyrektora w głównej tajwańskim fabryce, który powiedział, że celem jest wprowadzenie produktu na rynek we wrześniu 2021 r.

Jak jednak zauważa portal "Mac Rumors", "tak wczesna data debiutu jest wątpliwa, zwłaszcza ze względu na skutki pandemii". Na początku tego miesiąca bowiem raport "DigiTimes" stwierdził, że Apple było we "wstępnych" negocjacjach z dostawcami elektroniki samochodowej, co sugeruje, że projekt pojazdu nadal pozostaje w dość wczesnej fazie.

Dodatkowo plotki na temat produktów Apple'a, które ukazywały się wcześniej na portal Economic Daily News miały różną sprawdzalność.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)