Samochód dla tych, którzy nie mają nic do ukrycia

Samochód dla tych, którzy nie mają nic do ukrycia08.07.2011 12:24
Samochód dla tych, którzy nie mają nic do ukrycia
Piotr Dopart

Idealna oferta dla bogatych osób z nutką ekshibicjonizmu? Klasyczny Pontiac Plexiglass Deluxe Six "Ghost Car" pokryty przezroczystym tworzywem, który trafi już niedługo na aukcję w Nowym Jorku.

Idealna oferta dla bogatych osób z nutką ekshibicjonizmu? Klasyczny Pontiac Plexiglass Deluxe Six "Ghost Car" pokryty przezroczystym tworzywem, który trafi już niedługo na aukcję w Nowym Jorku.

Ghost Pontiac to samochód wyprodukowany w roku 1939. W jego konstrukcji wykorzystano m.in. karoserię wykonaną z pleksiglasu, pozwalającą zajrzeć do środka pojazdu bez podnoszenia maski. Prawdopodobnie z tego powodu szkielet został wykonany bardzo pieczołowicie; aby nie psuć pierwszego wrażenia osobom chętnym na obejrzenie silnika "Ducha" przy pracy.

Ghost Car był pierwszym przezroczystym samochodem w Ameryce, powstałym w wyniku współpracy General Motors oraz Rohm & Haas, i jako taki przedstawia całkiem niezłą wartość kolekcjonerską. Oglądający mogą podziwiać miedziowane, chromowane i malowane na biało "bebechy" auta, a także białe uszczelki, dopasowane do koloru opon.

392024846135341021

Kolejną zaletą pojazdu jest fakt, że ma on tylko 80 mil przebiegu - co nie dziwi, jeśli wziąć pod uwagę materiał wykonania. Przypuszczalnie właściciele nie chcieli ryzykować nawet najmniejszej stłuczki. Inne cechy samochodu to 6-cylindrowy silnik i trzystopniową skrzynię biegów. Jak zapewniają przedstawiciele domu aukcyjnego, auto jest w stanie niemal idealnym, a przez ostatnie ok. 30 lat pozostawało w posiadaniu jednej rodziny.

Aby kupić samochód w roku produkcji, należało wydać 25 tys. dolarów - kwotę, na którą stać wtedy było nielicznych. Obecnie cena jedynego ocalałego 1939-40 Deluxe Six szacowana jest na ok. 475 tys. dolarów. Aukcja odbędzie się 30 lipca tego roku.

Źródło: RM Auctions

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)