Samolot hybrydowy zabierze na pokład 70 pasażerów. To pierwsza tak ekologiczna maszyna

Pierwszy tak ekologiczny samolot w historii. Zabierze na pokład ponad 70 osób
Pierwszy tak ekologiczny samolot w historii. Zabierze na pokład ponad 70 osób
Źródło zdjęć: © EAG
Michał Skorupka

22.07.2020 14:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samolot o elektryczno-hybrydowym napędzie nazwany HERA, ma być najbardziej ekologiczna maszyną w historii. Brytyjska firma Electric Aviation Group tworzy go z myślą o lotach na regionalnych trasach. Na jego pokładzie zmieści się ponad 70 osób.

Samolot o nazwie Hybrid Electric Regional Aircraft (HERA) może zapoczątkować nową erę w lotnictwie. Brytyjska firma Electric Aviation Group zaprezentowała właśnie projekt samolotu o napędzie elektryczno-hybrydowym. Ma być on pierwszą tak ekologiczną maszyną, która zabierze na pokład ponad 70 osób.

Plan zakłada, że HERA będzie napędzana przez cztery silniki. z czego część ma być napędzana przez energią elektryczną, a część - w sposób hybrydowy.

Wśród głównych zalet maszyny, pochodząca z Wielkiej Brytanii firma wymienia m.in.: cichą pracę silników, wydajność w zakresie krótkiego startu i lądowania, możliwość łatwego przekształcenia kabiny pasażerskiej na strefę cargo, szybkie przyspieszenie na krótkich drogach startowych, a także efektywną integrację baterii samolotu.

Samolot zabierze w podróż 70 pasażerów oraz obsługę. W dniu premiery, maszyna będzie mogła przemierzyć około 1 280 kilometrów na jednym ładowaniu. Oznacza to, że rewolucyjny projekt jest skierowany do linii lotniczych obsługujących ruch pasażerski na regionalnych trasach.

Pierwszy egzemplarz samolotu ma być gotowy w 2028 roku. Firma EAG złożyła już 25 wniosków patentowych związanych z jego budową. Brytyjczycy liczą też, że gdy uda im się opracować akumulatory o większej gęstości, samoloty HERA będą mogły być zasilane wyłącznie w sposób elektryczny.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)