Samsung AirDresser pozwoli zaoszczędzić na pralni? Odświeżająca szafa trafia na rynek

Strona głównaSamsung AirDresser pozwoli zaoszczędzić na pralni? Odświeżająca szafa trafia na rynek
26.05.2020 14:17
Samsung AirDresser
Samsung AirDresser
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Klaudia Stawska-Magdziak
Klaudia Stawska-Magdziak

Innowacyjna szafa odświeżająca ubrania - tak mówi producent o Samsung AirDresser. Gadżet ma pomóc nam oszczędzić na pralni i zadbać o najdelikatniejsze ubrania.

"Szafa odświeżająca AirDresser pozwala odświeżyć odzież szybko i wygodnie w domu – nawet codziennie – bez konieczności częstych i zajmujących czas wizyt w pralni. Zadba również o delikatne tkaniny, takie jak jedwab, kaszmir, wełna merino czy angora", czytamy w informacji prasowej.

Podstawą działania szafy odświeżającej jest silny nadmuch powietrza, które skutecznie usuwa z ubrania wszelkie pyłki oraz kurz i zatrzymuje je na filtrach.

Informacja producenta o typach usuwanych bakterii i wirusów

Eliminuje: do 1) 99,9% trzech typów wirusów (Adenowirus, Wirus grypy i Herpeswirusy) na podstawie badań przeprowadzonych przez Laboratorium Szkoły Farmakologii Uniwersytetu Koreańskiego; program Sanitize 2) 99,9% dwóch typów bakterii (E.coli i S.aureus); program Sanitize 3) 99% gazów powodujących nieprzyjemny zapach (kwas izowalerianowy: pot; 4-etylopirydyna: tytoń, aldehyd walerianowy: żywność, np. grillowane mięso oraz tetrachloroetylen: pranie chemiczne) na podstawie badań przeprowadzonych przez Intertek, program Normal 4) 99% substancji szkodliwych (Perchloroetylen) – na podstawie badań przeprowadzonych przez Intertek; program Normal 5) 99% roztoczy kurzu domowego, na podstawie badań przeprowadzonych przez Intertek oraz testów w ramach certyfikacji BAF, program Sanitize.

JetSteam z kolei wykorzystuje parę wodną, by usunąć zagniecenia, zarazki i alergeny (producent chwali się 99 proc. skutecznością, w tym usuwaniu wirusów np. grypy i opryszczki. Samsung chwali się również, że skuteczność działania technologii została potwierdzona przez kilka certyfikatów niezależnych organizacji z całego świata.

381463014496747242
Źródło zdjęć: © materiały prasowe

Samsung AirDresser przede wszystkim ma pomóc w codziennym odświeżaniu ubrań, które nie wymagają prania, np. po wizycie w restauracji. Jednocześnie producentowi zależało na tym, by oczyszczająca szafa była bezpieczna nawet dla najdelikatniejszych tkanin.

  • Do tego w szafie możemy również odświeżać te elementy garderoby, których nie chcemy lub nie możemy prać – kurtki puchowe, odzież sportową (np. narciarską ze specjalnymi membranami) lub ulubione jeansy, które dzięki temu na dłużej zachowają swój kolor. Specjalne programy pozwolą także szybko i bezpiecznie wysuszyć odzież po praniu w pralce - dodaje producent.

Co ciekawe, szafa może również usuwać zapachy i wilgoć z pomieszczenia, w którym stoi. W tym celu wystarczy otworzyć jej drzwi i włączyć funkcję RoomCare.

Obsługa AirDresser jest komfortowa za sprawą intuicyjnego panelu sterowania. Można również sterować nim z poziomu aplikacji Samsung SmartThings.

Samsung zadbał również o design. Szafa może stanowić samodzielny, nowocześnie wyglądający element wystroju jak również zostać zabudowana np. w garderobie. Jest również stosunkowo cicha (43 dB.), więc podczas pracy nie powinna przeszkadzać domownikom.

Jednak Samsung AirDresser nie jest przeznaczona jedynie do domów. Może sprawdzić się też w restauracjach, hotelach czy biurach. Dzięki temu np. gość będzie mógł odświeżyć swój płaszcze, kiedy będzie jadł obiad w restauracji, a pracownik biurowy odświeżyć marynarkę przed ważnym spotkaniem z klientem.

Źródło: Informacja prasowa

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)