Samsung pokazał jak będzie wyglądać Ziemia w 2069 roku

Samsung pokazał jak będzie wyglądać Ziemia w 2069 roku

Samsung przedstawił jak będzie wyglądać Ziemia za 40 lat
Samsung przedstawił jak będzie wyglądać Ziemia za 40 lat
Źródło zdjęć: © Samsung
Michał Skorupka
04.09.2019 15:51

Gigantyczne drapacze chmur, sztuczna inteligencja, powietrzne taksówki i dieta złożona z owadów i robaków. Samsung postanowił zaprezentować światu, jak będzie wyglądać Ziemia za 40 lat.

Jak będzie wyglądać życie na Ziemi za kilkadziesiąt lat? Na to pytanie chcieliby znać odpowiedź nie tylko najwybitniejsi naukowcy, ale również zwykli mieszkańcy naszej planety. W wizualizacji przyszłości pomagają im filmy, książki, a także badania naukowe oparte na rozwijających się procesach technologicznych. Do tych, którzy postanowili zabawić się w prezentacje świata z przyszłości dołączył Samsung.

Samsung prezentuje świat w 2069 roku

Firma Samsung postanowiła przygotować wizualizację przyszłości. Wszystko to w ramach raportu KX50: The Future in Focus opartego na opiniach sześciu czołowych brytyjskich naukowców i futurystów. Koreańczycy zaprezentowali jak będzie wyglądać świat i życie na Ziemi za 40 lat.

Według raportu ludzie będą mieszkać głównie w gęstych środowiskach miejskich składających się z gigantycznych, samowystarczalnych drapaczy chmur. Będą one wytwarzać własne jedzenie w podziemnych kompleksach.

Obraz
© Samsung

Autonomiczne kapsuły rozwiążą problem transportu pomiędzy miastami, a nawet państwami. Hipersoniczne samoloty oraz autonomiczne taksówki powietrzne będą stanowić najpopularniejsze środki lokomocji.

Obraz
© Samsung

W produkcji królować będzie druk 3D, a dzięki automatyzacji i sztucznej inteligencji większość ludzi będzie pracować w swoich samooczyszczających się domach. Większość interakcji międzyludzkich będzie przeprowadzana za pomocą hologramów z pełnym sprzężeniem zwrotnym.

Obraz
© Samsung

Nad stanem naszego zdrowia czuwać będą biosensory, a do leczenia wykorzystywane będą nanoboty umieszczone w ciele. Głównym składnikiem naszej diety nie będzie mięso, a robaki i owady. Rozwinięte zostanie również wykorzystywanie przestrzeni kosmicznej w celach turystycznych.

Obraz
© Samsung

Do prezentacji Samsunga odniósł się jeden z naukowców:

"Następne 50 lat przyniesie największe zmiany technologiczne i innowacje, jakie kiedykolwiek widzieliśmy w naszej pracy i wypoczynku. Rewolucja cyfrowa, podobnie jak rewolucja przemysłowa 250 lat temu, podważa wszystkie nasze założenia dotyczące tego, jak żyjemy".

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)