Samsung QLED Q70R – mistrz gry

Samsung QLED Q70R – mistrz gry

Samsung QLED Q70R – mistrz gry
Bolesław Breczko
04.12.2019 15:04

Jeśli filmy warto oglądać na najlepszych telewizorach w celu zapewnienia najlepszych doznań wizualnych, to na to samo zasługują gry wideo. "Wiedźmin 3: Dziki Gon", "Red Dead Redemption 2" czy niesamowicie piękny "Horizon: Zero Dawn" to prawdziwe uczty dla oczu. Nie raz złapałem się, że zamiast polować na potwory w Wiedźminie, na bizony w Red Dead czy na roboty w Horizonie, podziwiałem krajobrazy.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Samsung

Miłośnicy jakości obrazu wiedzą, że składa się na nią wiele czynników. Miłośnicy gier powinni wiedzieć, że oprócz obrazu warto zwracać też uwagę na te cechy telewizorów, które poprawiają jakość grania.

Samsung QLED Q70R to model telewizora w pełni wykorzystujący zdobycze techniki w celu zapewnienia doskonałej rozgrywki.

Jakość obrazu QLED Q70R

W telewizorze Samsung Q70R zastosowano matrycę LCD VA z bezpośrednim podświetleniem strefowym. Matryca LCD zapewnia bardzo wysoką jasność, natomiast strefowe podświetlenie dba o wysoki poziom czerni, poprzez wygaszenie podświetlenia w miejscach, gdzie na ekranie wyświetlany jest czarny obraz.

Tzw. "głęboka czerń: w telewizorach jest ważna z jednego zasadniczego powodu: im czarniejsza, tym kolory są wyraźniejsze, dlatego tak istotne dla jakości obrazu jest stosowanie technologii strefowego podświetlenia. Dzięki temu czerń jest prawdziwie czarna, a nie szara. Kontrast czerni do bieli w modelu Q70R wynosi 22000:1.

381459173252539292
© Samsung

Dodatkowo w telewizorze Q70R zastosowano technologię kwantowych kropek. Zapewnia ona bardzo szeroką rozpiętość kolorów, która obejmuje 94 proc. pokrycia reżyserskiej palety barw DCI P3.

HDR

Technologia HDR, czyli High Dynamic Range (pol. wysoka rozpiętość tonalna) dba o to, aby obraz nie był ani zbyt ciemny, ani zbyt jasny. Ma to miejsce w sytuacjach, gdy na obrazie znajdują się zarówno jasne elementy (np. mocno oświetlone przez słońce), jak i ciemne (np. znajdujące się w cieniu). Bez trybu HDR jasne miejsca mogą być "przepalone" albo ciemne "zaczernione". Z trybem HDR obraz wygląda naturalnie tak, jak widzi go człowiek.

Telewizor dla graczy – Samsung Q70R – funkcje

Oprócz świetnego obrazu, który zapewnia telewizor Samsung Q70R, zawarto w nim funkcje przeznaczone specjalnie dla graczy. Jednym z ulepszeń, które gracz zauważy w pierwszej kolejności, jest automatyczne przełączenie się w Tryb Gra po wykryciu włączenia konsoli. Tak, to z pozoru tylko oszczędność kilku pstryknięć na pilocie, ale wygoda, którą daje ta funkcja, jest odczuwalna. Dodatkowo po włączeniu Trybów Inteligentnych automatycznie zostaną dobrane najlepsze ustawienia dźwięku, jasności i kontrastu do warunków panujących w pomieszczeniu.

381459173252866972
© Samsung

Input lag

Termin Input Lag opisuje opóźnienie pomiędzy wciśnięciem przycisku na kontrolerze (padzie), przesłaniem sygnału do konsoli i wygenerowaniem efektu na ekranie telewizora. Czyli jest to czas, który upływa od wciśnięcia przycisku "strzał", do oddania strzału przez bohatera na ekranie. Im niższy Input Lag, tym lepiej, a gra jest szybsza i naturalniejsza. Przyjęło się, że wynik 20 milisekund jest "złotym standardem" branży, do którego dążą producenci telewizorów. Samsung QLED Q70R oferuje Input Lag o wartości 14 ms przy rozdzielczości obrazu Full HD i 4K (zarówno z HDR i bez) oraz nieco ponad 20 ms z włączonym upłynnianiem obrazu. Są to świetne wyniki, które pod tym względem stawiają Q70R wśród najlepszych w hierarchii telewizorów do grania.

Upłynnianie obrazu w grach

381459173253129116
© Samsung

Samsung od kilku lat oferuje upłynnianie obrazu z gier w telewizorach, a w tegorocznych modelach, w tym w Q70R, jeszcze to poprawił. To zasługa nowego procesora Quantum 4K. Dzięki niemu telewizor potrafi podnieść klatkowanie gry w konsolach z 30 FPS do 60 FPS, dodatkowo potrafi ograniczyć "smużenie" (rozmywanie się obrazu) i jeszcze robi to wszystko, nie przekraczając wartości 30 ms Input Lag. To prawdziwa rewolucja w telewizorach dedykowanych do konsol wideo.

Smart TV

Dodatkowo Samsung Q70R wyposażony jest w autorski system Smart TV wspierający popularne aplikacje streamingowe, Apple TV oraz AirPlay 2.

Duży rozmiar (49, 55, 65, 75 i 82 cale), świetny obraz dzięki kwantowej kropce i wygaszaniu strefowemu, zaawansowane funkcje HDR, automatyczny tryb gry, upłynnianie obrazu w grach sprawiają, że telewizor Samsung Q70R jest idealnym narzędziem do czerpania radości z gier wideo. Q70R, to prawdziwy mistrz gry.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)