Samsung rezygnuje z OLED

Samsung rezygnuje z OLED
Szymon Adamus

05.12.2008 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

0 dla OLED, 1 dla LCD/PDP.

Firma Samsung nie ma póki co zamiaru wchodzić na wojenną ścieżkę paneli OLED. Producent skupi się na tańszych w produkcji matrycach LCD i PDP.

0 dla OLED, 1 dla LCD/PDP.

Firma Samsung nie ma póki co zamiaru wchodzić na wojenną ścieżkę paneli OLED. Producent skupi się na tańszych w produkcji matrycach LCD i PDP.

Według przedstawicieli Samsunga nie ma sensu inwestować teraz milionów dolarów w technologię, która w dniu premiery będzie z powodu ceny mało konkurencyjna w stosunku do obecnych rozwiązań. Samsung rozpocznie prace nad OLED-em dopiero wtedy, gdy koszty produkcji telewizorów tego typu spadną na tyle by zagwarantować niskie ceny końcowe, a co za tym zainteresowanie klientów.

Ma to swoje dobre i złe strony.

Złe jest na pewno to, że odpada jeden gracz w OLED-owej wojnie. Szkoda.

Dobra jest jednak wiadomość o postawieniu wszystkiego na dwie, dobrze już znane karty. LCD i PDP oferują już teraz znakomitą jakość i przystępne ceny. Dobrze wiedzieć, że będzie jeszcze lepiej.

Koreańscy inżynierowie mają wprowadzić do telewizorów technologię 200 Hz oraz systemy podświetlenia diodami LED - pisze o sprawie KL z Kinodomowe.IDG. *Oczywiście nie zapomniano też o zmniejszeniu zużycia energii - przyszłoroczne modele mają się bowiem charakteryzować dużo mniejszym poborem prądu (55-calowy model ma zużywać tyle samo prądu co obecnie dostępny na rynku 32-calowy telewizor). *

Źródło: IDGCNET

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)