Scenarzysta Nieustraszonych braci Grimm o nawiedzonym zamczysku

Scenarzysta Nieustraszonych braci Grimm o nawiedzonym zamczysku23.06.2008 17:00
Piotr Guszkowski

Rozpoczynają się przygotowania do realizacji ekranizacji powieści Jennifer Egan zatytułowanej The Keep. Za scenariusz i produkcję odpowiada Ehren Kruger, scenarzysta The Ring, Nieustraszonych braci Grimm oraz drugiej części Transformersów. Projekt powstaje dla studia Rogue Pictures.

The Keep nie jest pierwszą książką Egan, po którą sięgają filmowcy: w 2000 roku Adam Brooks na podstawie jej Invisible Circus zrealizował Sekret z Cameron Diaz w roli głównej.

Rozpoczynają się przygotowania do realizacji ekranizacji powieści Jennifer Egan zatytułowanej The Keep. Za scenariusz i produkcję odpowiada Ehren Kruger, scenarzysta *The Ring, Nieustraszonych braci Grimm *oraz drugiej części* Transformersów*. Projekt powstaje dla studia Rogue Pictures.

The Keep nie jest pierwszą książką Egan, po którą sięgają filmowcy: w 2000 roku Adam Brooks na podstawie jej Invisible Circus zrealizował Sekret z Cameron Diaz w roli głównej.

Polskim czytelnikom autorka znana jest dzięki dwóm wcześniejszym książkom wydanych przez Dom Wydawniczy Rebis: wspomniany już Niewidzialny cyrk oraz Spójrz na mnie.

The Keep to historia dwóch kuzynów, których życie odmienił pewien dowcip z czasów dzieciństwa, spotykają się po latach, by odnowić średniowieczne zamczysko we Wschodniej Europie. Wkrótce na jaw wychodzi krwawa tajemnica, jaką skrywa budowla i dają o sobie znać zatargi z przeszłości?

Pierwszy rozdział książki w języku angielskim możecie przeczytać tutaj.

Źródło: Variety

Foto: Knopf

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)