Ściany obrotowe jak kołowrotek

Ściany obrotowe jak kołowrotek08.04.2008 17:00
Tomek Goździewicz

Niewątpliwie wynalazek koła stanowił znaczące wydarzenie dla całej naszej cywilizacji. Koła są wszędzie, w urządzeniach transportowych, wszelkiego rodzaju mechanizmach i maszynach. Bez koła ciężko wyobrazić sobie dzisiejszy świat. Ale żeby mieszkać w kole? Niech mi wybaczą mieszkańcy uroczego miasta Koła, ale to zakręcony pomysł.

spinning wall
spinning wall

Przywodzące na myśl zabawki z klatki chomika wielofunkcyjne ściany obrotowe TurnOn to... właściwie nie wiadomo dobrze czy to meble, czy może pokoje? W każdym razie są okrągłe i można je obracać zupełnie jak kołowrotek. Całość może składać się z kilku połączonych ze sobą obrotowych modułów. Każdy z nich pełni jakąś wybraną funkcję: kuchni, jadalni, sypialni czy łazienki. Pół obrotu koła i już kuchnia zmienia się w sypialnię, a salon w ubikację, to co przed chwilą było kanapą, nagle staje się sufitem, a stół ścianą...

Trzeba bardzo uważać, żeby nie pomylić aktualnej funkcji modułu. Również osoby, które dostają zawrotów głowy na widok dziecięcej karuzeli raczej nie powinny aranżować przestrzeni wokół siebie w ten sposób.

[Źródło i fot.: Born Rich]

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)