Seagate Backup Plus Hub – zewnętrzny twardy dysk o pojemności 10 TB

Seagate Backup Plus Hub – zewnętrzny twardy dysk o pojemności 10 TB

Seagate Backup Plus Hub
Seagate Backup Plus Hub
Łukasz Michalik
29.06.2018 13:41, aktualizacja: 29.06.2018 14:11

Stare powiedzenie głosi, że ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe danych, i na tych, którzy – nauczeni przykrym doświadczeniem - będą je robić. Jednym i drugim z pomocą przychodzi Seagate, oferując zewnętrzny dysk Backup Plus Hub o imponującej pojemności.

Backup Plus Hub to seria zewnętrznych dysków Seagate. Ich głównym zadaniem jest zabezpieczanie naszych danych, w czym pomaga nie tylko sam dysk, ale i dedykowane oprogramowanie. W ofercie Seagate’a pojawił się nowy przedstawiciel serii – model Backup Plus Hub o pojemności 10 TB.

Obudowa urządzenia mierzy 98 × 41 × 118 mm i zapewnia miejsce dla jednego, 3,5-calowego, talerzowego twardego dysku. Za komunikację odpowiada interfejs USB 3.0, a funkcjonalność sprzętu zwiększają dwa gniazda USB, umieszczone na przednim panelu, których można użyć do równoczesnego backupu danych z dwóch urządzeń.

Seagate Backup Plus Hub
Seagate Backup Plus Hub

160 MB/s transferu

Przesyłanie danych odbywa się z prędkością 160 MB/s, a producent podkreśla, że dysk może pełnić równocześnie funkcję ładowarki.

Wśród zalet sprzętu wymieniana jest również zgodność z systemami plików, używanych przez system Windows i macOS (w przypadku maków konieczna jest instalacja sterownika NTFS), dzięki czemu można przesyłać dane z różnych źródeł bez konieczności formatowania czy nawet resetowania urządzenia.

Seagate Backup Plus Hub
Seagate Backup Plus Hub

Darmowy Adobe Photoshop CC

Seagate pozycjonuje swój dysk jako sprzęt pomocny dla osób, wytwarzających znaczne objętościowo zbiory danych, w tym fotografów. Premiera sprzętu jest zatem połączona z promocją, obejmującą 2-miesięczny, darmowy dostęp do usługi Adobe Photoshop CC. Sugerowana cena nowego urządzenia to 1250 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)