Segway KickScooter T60 rozwiąże problem elektrycznych hulajnóg

Hulajnogi elektryczne na wynajem dosłownie zalały większe polskie miasta. Najgorzej jest w Warszawie, gdzie jest ich już łącznie kilka tysięcy. Nad taką ilością sprzętu ciężko zapanować, a pojazdy często zostają zaparkowane w miejscach niedozwolonych.

Segway KickScooter T60 rozwiąże problem elektrycznych hulajnóg
Źródło zdjęć: © Materiały Prasowe
Arkadiusz Stando

Niektóre z firmy oferujących wynajem hulajnóg elektrycznych podjęły pewne działania, które mają doprowadzić do uporządkowania chaosu. Powstają specjalne patrole, których zadaniem jest poszukiwanie źle zaparkowanego sprzętu i odstawianie pojazdów w odpowiednie miejsce. Ale to może nie wystarczyć.

Przy takiej ilości hulajnóg w jednym mieście, ciężko komukolwiek zapanować nad bałaganem. I nie zawsze winnym jest ten, kto korzystał, ale często też przypadkowy chuligan, który postanowił kopnąć, lub rzucić hulajnogą. Niektórzy preferują także całkowicie zniszczyć pojazd, łamiąc części lub wrzucając go do jeziora czy rzeki.

Segway KickScooter T60 - hulajnoga, która wraca na swoje miejsce

Firma Segway ma pomysł, na rozwiązanie tego konfliktu. Podczas konferencji prasowej, chińscy inżynierowie zaprezentowali swój najnowszy model e-hulajnogi. Posiada trzy koła i jest zdolna do autonomicznej jazdy. Czyli nie wymaga pasażera.

Na podstawie algorytmów sztucznej inteligencji, chmury oraz lokalizacji GPS jest w stanie bezkolizyjnie poruszać się po mieście. Może wrócić do swojej stacji ładowania, bez pomocy człowieka. Gdyby firmy oferujące wynajem hulajnóg zainwestowały we własne stacje oraz tego typu hulajnogi, skala problemu znacznie by się zmniejszyła.

Firma zapowiada wprowadzenie produktu na rynek jeszcze w 2020 roku. Podobno są już pierwsi chętni na wprowadzenie hulajnogi KickScooter T60 do swoich usług. Wedle informacji podawanych przez Agencję Reutera, Uber oraz Lyft są wśród zainteresowanych.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.