Sejf w całości zbudowany z klocków lego - 305 miliardów kombinacji

Sejf został zbudowany z zestawów Lego Mindstorms NXT i wbrew pozorom zapewnia całkiem dobrą ochronę. 305 miliardów możliwych kombinacji to sporo jak na taką „zabawkę” W dalszej części tekstu znajduje się film przedstawiający sejf w akcji.

Sejf w całości zbudowany z klocków lego - 305 miliardów kombinacji
Marek Maruszczak

Sejf został zbudowany z zestawów Lego Mindstorms NXT i wbrew pozorom zapewnia całkiem dobrą ochronę. 305 miliardów możliwych kombinacji to sporo jak na taką „zabawkę” W dalszej części tekstu znajduje się film przedstawiający sejf w akcji.

2350 z tylu części składa się zbudowany przez Franka de Nijsa gadżet. Wymyślenie mechanizmu zajęło 10 godzin, a złożenie całości oraz przebudowanie kolejne 45 godzin. Po tym czasie udało się uzyskać 6,3 kilogramów wyjątkowo ciekawego zabezpieczenia.

Lego NXT - THE ULTIMATE SAFE

Sejf jest chroniony pięcioma dwucyfrowymi hasłami. Pokrętła znajdujące się na drzwiach można obracać w obie strony. Właśnie dzęki temu udało się uzyskać aż tyle możliwych kombinacji.

Przed przenoszeniem naszego skarbca chronią czujniki ruchu, które włączą alarm przy próbie kradzieży.

Pomimo grubych prawie siedmiocentymetrowych ścian sejf nie jest całkowicie włamywaczo-odporny. Klocki nie zostały sklejone, więc do środka można się dostać po prostu rozbierając sejf na części.

Klocki lego zawsze były jedną z moich ulubionych zabawek. Wśród dorosłych mogą przeżyć drugą młodość dzięki zestawom z serii Mindstorms. Jeżeli sami tworzycie z nich jakieś ciekawe gadżety to napiszcie o nich w komentarzach.

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.