“Selfiak” w TVP. Śmieszne? Ale promuje nowe technologie!

“Selfiak” w TVP. Śmieszne? Ale promuje nowe technologie!

“Selfiak” w TVP. Śmieszne? Ale promuje nowe technologie!
Adam Bednarek
18.11.2014 08:28

Nagranie z programu “Świat się kręci” szybko stało się hitem Internetu. To był faktycznie niezręczny moment, ale wbrew pozorom Agata Młynarska zrobiła naprawdę wiele dla promocji nowych technologii.

Jest się z czego śmiać. Agata Młynarska wraz z ekipą kinetise.com (czyli także z bardzo dobrze wam znanym Piotrem Gnypem) robi sobie “selfiaka”. Już jest trochę żenująco, a będzie jeszcze bardziej, bo prowadząca nawet nie włączyła aparatu i cała ta scena to ustawka. Że niby zrobiono modne selfie, a tak naprawdę nic się nie stało.

Nieudane selfie w TVP

Internet miał ubaw, bo prowadząca, Agata Młynarska, się skompromitowała. Jak zwykle nie brakowało narzekań na głupią telewizję. Wystarczy zajrzeć na Wykop, żeby przeczytać:

Spodziewałem się jakiegoś rozmazanego czy nieudanego zdjęcia, ale to mnie przerosło. Telewizjo giń.

też poczuliście takie dziwne uczucie w głowie? momentalnie opuściłem wzrok na podłogę

Ale ta telewizja jest żałosna... ona nie wie jak włączyć aparat czy jej się nie chciało?

Czemu ci wszyscy starzy zalosni ludzie ciagle sa pokazywani w tv

I tak dalej, i tak dalej.

A ja obejrzałem fragmenty tego programu. I zanim doszło do tego nieszczęsnego “selfiaka”, widzowie mogli dowiedzieć się o Kinetise, czyli kreatorze aplikacji dla każdego. Nieważne, czy się znasz na programowaniu, czy nie - możesz stworzyć własną aplikację.

Zadajmy sobie proste pytanie: co jest ważniejsze - głupi, żenujący fragment programu, czy jego większa i ciekawsza część, w trakcie której można dowiedzieć się o sukcesach Polaków? Albo że świat nowych technologii nie jest tylko dla programistów i odnajdzie się w nich także amator.

Telewizja Polska promuje nowe technologie

Zapomina się o tej fajniejszej części - w Telewizji Polskiej, o całkiem niezłej porze, mówi się o nowych technologiach, aplikacjach, smartfonach. A że prowadząca nie zrobiła sobie zdjęcia, chociaż mówiła, że zrobi? O rany, co z tego?!

Ważne, że widzowie dowiedzieli się o technologicznej nowince.

Obraz

Nie twierdzę, że “Świat się kręci” jest świetnym programem i warto go oglądać. Ja nie oglądam. Ale kiedyś widziałem fragment rozmowy, w której Piotr Gnyp i Rafał Ziemkiewicz rozmawiali o zagrożeniach związanych z władzą korporacji i pojawieniem się robotów w naszym życiu.

Cieszy mnie, gdy tematy, które nas interesują i są domeną technologicznych blogów i serwisów internetowych, przebijają się do mainstreamu. I nie obchodzi mnie, że czasami zdarzają się głupie i niepotrzebne wpadki. Tak naprawdę nie to jest ważne.

Ale lepiej pośmiać się z głupiej telewizji, tak jakby “selfiak” miał ogromne znaczenie i wpływał na odbiór programu. Bo to, że pokazywane i promowane są nowe technologie, rzecz jasna nie ma żadnego znaczenia.

Mam wrażenie, że to jeden z tych niezręcznych momentów, kiedy okazuje się, że “moja pasja” nie jest już tylko moja i moich kolegów z Internetu, a nagle staje się popularna. Gracze też to przerabiali, wielu miało z tym problem. Dlatego najpierw trzeba “konkurencję” wyszydzić. To wszystko ze strachu, że moje zainteresowania mogą być zainteresowaniami wszystkich.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)