Serial o Gotham City, czyli dlaczego za rok będziemy bardzo szczęśliwymi widzami

Serial o Gotham City, czyli dlaczego za rok będziemy bardzo szczęśliwymi widzami

Komisarz Gordon będzie bohaterem serialu
Komisarz Gordon będzie bohaterem serialu
Marta Wawrzyn
25.09.2013 13:00, aktualizacja: 10.03.2022 11:52

Przyszły rok w telewizji będzie rokiem superbohaterów. Do "Arrow" i "Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D." dołączą kolejne seriale, w tym produkcja FOX-a opowiadająca o komisarzu Gordonie i mieście Gotham, dobrze nam znanym z komiksu o Batmanie.

Przyszły rok w telewizji będzie rokiem superbohaterów. Do "Arrow" i "Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D." dołączą kolejne seriale, w tym produkcja FOX-a opowiadająca o komisarzu Gordonie i mieście Gotham, dobrze nam znanym z komiksu o Batmanie.

Superbohaterowie od lat zaciekle walczą o palmę pierwszeństwa na dużym ekranie, a teraz ta walka znów ma szansę przenieść się do telewizji. Amerykańska stacja FOX właśnie ogłosiła, że zamawia serial "Gotham". Nie pilota, tylko od razu cały sezon (na razie nie wiadomo, ile odcinków).

Komisarz Gordon na małym ekranie

Głównym bohaterem będzie młody komisarz James Gordon, ścigający złoczyńców w Gotham City. Gordon jeszcze nie będzie znał Batmana i prawdopodobnie Batman w ogóle nie pojawi się w serialu. Innymi słowy, FOX chce zastosować ten sam manewr co ABC z "S.H.I.E.L.D.": pokaże to, co wydaje się tańsze do pokazania. Skromnego człowieka, który superbohaterem nie jest.

Serial o postaci znanej z komiksu DC wyprodukuje studio Warner Bros, twórcą jest dobrze znany fanom "Mentalisty" Bruno Heller. To dobrze rokuje, ale więcej informacji na razie niestety nie ma.

Superbohaterowie i ich pomocnicy na małym ekranie

Superbohaterowie wrócili na mały ekran z przytupem w zeszłym roku. I choć "Arrow" z bohaterem ze świata DC nie wszystkim przypadł to gustu – bo to typowa landrynka młodzieżowej telewizji CW, fakt, z mrocznymi momentami, ale wciąż landrynka – jest to hit. Miał świetną oglądalność, dostał drugi sezon.

Pod koniec tego sezonu w "Arrow" pojawi się Flash, którego zagra znany z "Glee" Grant Gustin (nie jestem przekonana, czy to dobry wybór, ale zobaczymy). Postać dostanie swój spin-off, który ma zadebiutować na antenie mniej więcej za rok.

Tymczasem ABC i Marvel chcą realizować wspólnie kolejny pomysł: serial o początkach S.H.I.E.L.D. i agentce Carter, dziewczynie Kapitana Ameryki. Oczywiście, jeśli "Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D." przetrwa (wyników oglądalności pilota niestety jeszcze nie ma).

Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, za rok DC i Marvel będą zacięcie walczyć na małym ekranie o widza. A widz będzie mógł wybierać, co woli: agentów S.H.I.E.L.D., śliczną Peggy Carter, Arrow, Flasha, komisarza Gordona... Przed nami bardzo szczęśliwe czasy.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)