Serwis, w którym sprzedasz (prawie) każdy telefon! Czy to się opłaca?

Serwis, w którym sprzedasz (prawie) każdy telefon! Czy to się opłaca?

Serwis, w którym sprzedasz (prawie) każdy telefon! Czy to się opłaca?
Mariusz Kosakowski
04.11.2010 13:27

Używany telefon komórkowy można albo sprzedać, albo wyrzucić. Po co wyrzucać i zaśmiecać środowisko, skoro można zarobić? O środowisko dba i daje zarobić... StaryTelefon.pl. Czy aby na pewno to się opłaca?

Używany telefon komórkowy można albo sprzedać, albo wyrzucić. Po co wyrzucać i zaśmiecać środowisko, skoro można zarobić? O środowisko dba i daje zarobić... StaryTelefon.pl. Czy aby na pewno to się opłaca?

Co zrobić ze starym telefonem? Można wyrzucić go do śmieci lub - gdy nie wstydzimy się używać telefonów z dawnych lat - zachomikować w szufladzie na czarną godzinę, gdy nowy aparat okaże się bublem. Można tak zrobić z jednym lub dwoma telefonami, ale po co z sześcioma... Lepiej je sprzedać.

Sprzedać np. na którymś z serwisów aukcyjnych lub... na stronie StaryTelefon.pl. Pierwszy sposób wymaga cierpliwości, czasem anielskiej, w sytuacji gdy telefon był mocno używany. Plusem jest cena, którą możemy sami ustalać, czasem ponad średnią ;).

Kolejnym miejscem na sprzedaż telefonu jest wspomniana strona StaryTelefon.pl. Serwis przy skupie starych telefonów podpiera się dbałością o środowisko naturalne, któremu zagrażają wyrzucane "komórki".

Ponadto oferuje "100% satysfakcji", bezpłatną przesyłkę od 6 telefonów. Do tego płatność do 48 godzin i... "najlepsze ceny".

Fakt - w serwisie StaryTelefon.pl sprzedający widzi od razu, ile dostanie za swój model. Dowie się tego, wpisując nazwę swojego aparatu w wyszukiwarkę dostępną na stronie głównej. Ale czy rzeczywiście opłaca się zamienić stary telefon na gotówkę akurat w tym miejscu? Sprawdźmy!

Za relikt na rynku telefonów komórkowych - Nokię 3310 - na Allegro dostaniemy około 40-60 zł. Ale czy ktoś chce jeszcze mieć taki telefon? Okazuje się, że tak! Przy jednym z aparatów znalazłem 31 ofert!

W serwisie StaryTelefon.pl przy tym modelu znalazłem informację: "Niestety nie możemy zaproponować żadnej kwoty za ten telefon". Ale jeden przykład to żaden przykład.

Ceny telefonu Nokia 6300 w serwisie Allegro zaczynają się od 199 zł i dochodzą nawet do 315 zł w opcji Kup teraz. Za ten sam telefon w serwisie StaryTelefon.pl dostaniemy... 140 zł.

Dotykowy Sony Ericsson Satio: w Allegro ceny zaczynają się od 900 zł i dochodzą do prawie 1300 zł. StaryTelefon.pl oferuje "aż" 530 zł.

Za kultowy iPhone 3GS 32 GB na Allegro dostaniemy około 2000-2500 zł. StaryTelefon.pl zapłaci za niego 970 zł.

StaryTelefon.pl może i nie oferuje najlepszych cen, ale gwarantuje skup telefonu, nawet gdy jego właściciel "zapomni" o ładowarce i innych akcesoriach ;). Ciekawe, kogo taka oferta zainteresuje? ;)

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)