Sharp przedstawił pierwszą na świecie kamerę HD 3D dla komórek!

Sharp przedstawił pierwszą na świecie kamerę HD 3D dla komórek!
12.05.2010 11:45
Pierwsza komórkowa kamera 3D Sharpa
Pierwsza komórkowa kamera 3D Sharpa
Karolina Lis
Karolina Lis

To już oficjalne! 3D wkroczyło na rynek komórkowy i czy chcemy, czy nie, od trójwymiaru się nie uwolnimy. Kilka dni temu Samsung przedstawił pierwszy na świecie model

To już oficjalne! 3D wkroczyło na rynek komórkowy i czy chcemy, czy nie, od trójwymiaru się nie uwolnimy. Kilka dni temu Samsung przedstawił pierwszy na świecie model telefonu wyposażony w ekran AMOLED 3D. Niedługo potem do Sieci trafiła wiadomość o tajemniczym modelu Motoroli z trójwymiarowym ekranem. Dzisiaj Sharp zaskoczył wszystkich oficjalną zapowiedzią kamery stworzonej dla telefonów komórkowych, która będzie miała możliwość nagrywania filmów, nie tylko w wysokiej rozdzielczości, ale i w 3D.

Całkiem niedawno pomyślałam sobie, że czekając na kolejną zapowiedź nowego wysokobudżetowego telefonu nie czuję tego dreszczyku emocji, co kiedyś. Dlaczego? Bo w specyfikacji zamiast aparatu 5 Mpix pojawia się 8 Mpix, zamiast Bluetooth 2.1 mamy BT 3.0, a zamiast HSDPA z przesyłem do 3.6 Mb/s dostajemy 7.2 Mb/s. Jedyną wartą dla mnie uwagi nowością okazał się ostatnio ekran Super AMOLED Samsunga.

Rewolucja jednak nadchodzi. Świat ogarnęła gorączka związana z obrazem w trójwymiarze, który powoli dociera także na rynek komórkowy. Niedawno dowiedzieliśmy się o dwóch modelach telefonów wyposażonych w ekrany 3D, a dzisiaj Sharp ogłosił dostępność kamery HD 3D (nagrywanie filmów w 720p) skierowanej do komórek.

Moduł opracowany przez Sharpa będzie pracował podobnie, jak inne kamery HD - nagrywając osobno obraz dla lewego i prawego oka. Już w lipcu tego roku producent zaprezentuje pierwsze próbki kamery. Produkcja urządzenia rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)