Sharp przedstawił pierwszą na świecie kamerę HD 3D dla komórek!

Sharp przedstawił pierwszą na świecie kamerę HD 3D dla komórek!

Pierwsza komórkowa kamera 3D Sharpa
Pierwsza komórkowa kamera 3D Sharpa
Karolina Lis
12.05.2010 11:45

To już oficjalne! 3D wkroczyło na rynek komórkowy i czy chcemy, czy nie, od trójwymiaru się nie uwolnimy. Kilka dni temu Samsung przedstawił pierwszy na świecie model

To już oficjalne! 3D wkroczyło na rynek komórkowy i czy chcemy, czy nie, od trójwymiaru się nie uwolnimy. Kilka dni temu Samsung przedstawił pierwszy na świecie model telefonu wyposażony w ekran AMOLED 3D. Niedługo potem do Sieci trafiła wiadomość o tajemniczym modelu Motoroli z trójwymiarowym ekranem. Dzisiaj Sharp zaskoczył wszystkich oficjalną zapowiedzią kamery stworzonej dla telefonów komórkowych, która będzie miała możliwość nagrywania filmów, nie tylko w wysokiej rozdzielczości, ale i w 3D.

Całkiem niedawno pomyślałam sobie, że czekając na kolejną zapowiedź nowego wysokobudżetowego telefonu nie czuję tego dreszczyku emocji, co kiedyś. Dlaczego? Bo w specyfikacji zamiast aparatu 5 Mpix pojawia się 8 Mpix, zamiast Bluetooth 2.1 mamy BT 3.0, a zamiast HSDPA z przesyłem do 3.6 Mb/s dostajemy 7.2 Mb/s. Jedyną wartą dla mnie uwagi nowością okazał się ostatnio ekran Super AMOLED Samsunga.

Rewolucja jednak nadchodzi. Świat ogarnęła gorączka związana z obrazem w trójwymiarze, który powoli dociera także na rynek komórkowy. Niedawno dowiedzieliśmy się o dwóch modelach telefonów wyposażonych w ekrany 3D, a dzisiaj Sharp ogłosił dostępność kamery HD 3D (nagrywanie filmów w 720p) skierowanej do komórek.

Moduł opracowany przez Sharpa będzie pracował podobnie, jak inne kamery HD - nagrywając osobno obraz dla lewego i prawego oka. Już w lipcu tego roku producent zaprezentuje pierwsze próbki kamery. Produkcja urządzenia rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)