Sharp XS1 na ekspozycji w centrum handlowym

Sharp XS1 na ekspozycji w centrum handlowym15.12.2008 18:00
Sharp XS1 na ekspozycji w centrum handlowym
Szymon Adamus

Wpis gościnny z JakiTelewizor.pl

Najbardziej wyszukane dzieło Sharpa jeżeli chodzi o telewizory LCD jest produktem tak prestiżowym, że nie dość, że nie każdy może go kupić, to nie każdy może go sprzedawać. Aquos XS1 czyli jeden z najcieńszych telewizorów świata trafił w końcu do naszego kraju, ale niestety mogliśmy go podziwiać co najwyżej na zdjęciach. Dystrybucja tego topowego modelu zakładała, że nie będzie stał on na półce obok innych telewizorów tylko w odseparowanych pomieszczeniach gdzie potencjalny klient mógłby docenić wszystkie walory tego cudaka.

Miałem nadzieje zobaczyć XS1 na wystawie "Mix - nowe technologie" gdzie Sharp miał swoje stoisko ale niestety ów dżentelmen się nie zjawił. Już pogodziłem się z myślą, że jeżeli nie wybieram się do Niemiec, USA albo Japonii to szybko go nie zobaczę kiedy wczoraj nieomal z wrażenia spadła mi moja zimowa czapka.

*Wpis gościnny z * trafił w końcu do naszego kraju, ale niestety mogliśmy go podziwiać co najwyżej na zdjęciach. Dystrybucja tego topowego modelu zakładała, że nie będzie stał on na półce obok innych telewizorów tylko w odseparowanych pomieszczeniach gdzie potencjalny klient mógłby docenić wszystkie walory tego cudaka.

Miałem nadzieje zobaczyć XS1 na wystawie "Mix - nowe technologie" gdzie Sharp miał swoje stoisko ale niestety ów dżentelmen się nie zjawił. Już pogodziłem się z myślą, że jeżeli nie wybieram się do Niemiec, USA albo Japonii to szybko go nie zobaczę kiedy wczoraj nieomal z wrażenia spadła mi moja zimowa czapka.

380874544904617706

W holu jednego z krakowskich centrów handlowych zorganizowano ekspozycję, której bohaterem jest właśnie Sharp XS1. Wielki bo 65 calowy posąg z najwyższej jakości materiałów jakie zna przemysł elektroniczny skupił uwagę chyba każdego z bywalców owego centrum.

Okazało się, że może trochę na przekór koncepcji, która zakładała odizolowanie Sharpa XS1 od ludu lokalny przedstawiciel tej marki postanowił nie ukrywać jednego z najciekawszych telewizorów tego roku. Sharp XS1 bardzo mi zaimponował. Po pierwsze z uwagi na wykonanie i sam wygląd, który nawet ludziom zupełnie obojętnym na nowe technologie dawał sygnał, że oto przechodzą obok czegoś zupełnie wyjątkowego.

380874544904814314

Ale poza wyglądem godnym pomnika osiągnięć inżynieryjnych początku XXI wieku wielki i gruby na zaledwie 23 mm Aquos poraził mnie jakością obrazu. Sharp stworzył na prawdę fajny pod każdym względem sprzęt, który poza wymiarami plasującymi go w bardzo wąskim gronie, doskonałym dźwiękiem, pod którym podpisał się Pioneer oraz niesamowitymi parametrami obrazu jakie udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu lokalnego podświetlania LED daje niebywały prestiż swojemu posiadaczowi.

Osobiście ów prestiż porównałbym dokładnie z tym jaki towarzyszył pierwszym plazmom i ich właścicielom. W tym przekonaniu utrwala mnie cena za jaką XS1 jest sprzedawany. W oglądanej wersji 65 calowej telewizor ten kosztuje 46 000 zł co wyraźnie podkreśla, że Sharp traktuje ten model bardziej jako powód do dumy i budowania wizerunku niż hit sprzedażowy.

380874544905010922

Ja ze spotkania z tym niecodziennym telewizorem wyniosłem dobre wrażenia głównie z uwagi na niespotykaną do tej pory czerń i precyzję nawet najdrobniejszych detali. Prezentowany na ekranie film demo autorstwa Sharpa nie był oczywiście materiałem pozwalającym obiektywnie ocenić jak XS1 będzie spisywał się podczas oglądania Teleexpresu czy Teletubisiów. Materiał pokazał jednak, że inżynierowie tej firmy stworzyli panel, z którego inni powinni brać przykład.

380874544905141994
Źródło zdjęć: © [źródło](http://jakitelewizor.pl/)
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)