Siła ojcowskiej miłości | Recenzja filmu Uprowadzona

Siła ojcowskiej miłości | Recenzja filmu Uprowadzona

Łukasz Mantiuk
27.08.2008 12:00

Nie dawno do naszych kin zawitał film akcji pod tytułem Uprowadzona. Być może część z Was już go obejrzała, inny pewnie jeszcze się zastanawiają, czy warto. Przeczytajcie naszą recenzję tego filmu, a być może pomoże Wam to zadecydować, czy warto iść do kina. Ci, co obejrzeli mogą skonfrontować swoje zdanie z moim.

Nie dawno do naszych kin zawitał film akcji pod tytułem Uprowadzona. Być może część z Was już go obejrzała, inny pewnie jeszcze się zastanawiają, czy warto. Przeczytajcie naszą recenzję tego filmu, a być może pomoże Wam to zadecydować, czy warto iść do kina. Ci, co obejrzeli mogą skonfrontować swoje zdanie z moim.

Bryan (Liam Neeson) był niegdyś szpiegiem, jednak ta praca zrujnowała jego całe życie. Żona Leonore (Famke Janssen) odeszła wraz z córką. Teraz gdy bohater jest na emeryturze chce nadrobić stracone chwile z córką i właściwie tylko na tym opiera się jego życie. Córka, 17-letnia Kim (Maggie Grace) mieszka z matką i jej bogatym mężem w pięknej willi. Pewnego razu bohaterka chce wyjechać z koleżanką do Paryża na wycieczkę. Z racji iż nie jest pełnoletnia potrzebna jest zgodna biologicznego ojca na opuszczenie kraju. Początkowo Bryan nie zgadza się, jednak potem ulega, stawiając kilka twardych warunków. Nic to jednak nie da ? Kim po przylocie do Paryża zostaje porwana przez ludzi zajmujących się handlem żywym towarem. Teraz Bryan będzie musiał przypomnieć sobie wszystko czego nauczył się podczas bycia szpiegiem i spróbować uratować córkę.

Uprowadzona to produkcja francuska z francuskim reżyserem i Lucem Bessonem wśród scenarzystów. Szczerze mówiąc nie jest źle, jednak znalazło się tu wiele dosyć denerwujących mankamentów. Zacznę od aktorów. Liam Neeson w tej roli przypomina trochę Stevena Seagala czy też Jean-Claude?a Van Damme`a, którzy w swoich starszych filmach potrafili zabić tuziny wrogów i wychodzili z tego cało. Tak też jest z Bryanem w wykonaniu Neesona ? czasem oberwie, dostanie kulkę w ramię, ale mimo to jego determinacja jest godna podziwu. Aktorsko Liam jest dobry, jednak dużo bardziej podobała mi się jego rola w Batman ? Początek. I właściwie reszta aktorów jest tylko tłem dla Nessona. Maggie Grace, znana z pierwszego sezonu Zagubionych co prawda pojawia się na ekranie rzadko, jednak gra wiarygodnie. Słabiej wypada piękna Famke Janssen, mdło i niezbyt wyraziście.

Najpoważniejszym i najbardziej denerwującym minusem tego filmu jest montaż. Chyba się jeszcze nie spotkałem z czymś takim. Podczas pościgów, których jest kilka w *Uprowadzonej, *praktycznie nie wiemy co się dzieje. Kamera dosłownie szaleje. Raz na twarz bohatera, raz na kierownicę, raz na pedał gazu, raz przez okno jedne, potem drugie? I to wszystko w ciągu jednej sekundy ? generalnie można dostać epilepsji czy też zawrotów głowy.

Odnośnie scenariusza ? nie wykazuje się on niczym nowym. Rodzic, który za wszelką cenę chce odzyskać córkę. Droga do tego była o tyle ciekawa, co równie nieprawdopodobna. Bryan zadziwiająco po kolei zdobywał następne wskazówki, unicestwiał kolejnych wrogów oraz wychodził cało z każdego pojedynku.

Podsumowując ? lepiej zaczekać na wydanie DVD, dzięki któremu w spokoju będziemy mogli obejrzeć ten film. Nie jest on niczym nowym, ale jak mówię ? ogląda się go dobrze i z zaciekawieniem. Dlaczego więc nie wysyłam Was do kina? Bo nawet najgorszemu wrogowi nie życzę oglądać tych pościgów na olbrzymim ekranie ? istna katorga!

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)