Siły Powietrzne USA organizują walkę sztucznej inteligencji z człowiekiem

Siły Powietrzne USA organizują walkę sztucznej inteligencji z człowiekiem

Siły Powietrzne USA organizują walkę sztucznej inteligencji z człowiekiem
Źródło zdjęć: © Matt Cardy/Getty Images
Jakub Krawczyński
09.06.2020 11:42, aktualizacja: 10.06.2020 13:21

Wiele słyszymy o rozwoju automatycznych samochodów. A co z innymi środkami transportu US Air Force chce wkrótce zaprezentować możliwości bojowe autonomicznych myśliwców. W powietrznej bitwie staną do boju przeciwko żywemu pilotowi.

Amerykanie pracowali nad nowym, autonomicznym myśliwcem począwszy od roku 2018, ale technologię tzw. "uczenia maszynowego" stosowali wcześniej w mniej zaawansowanym sprzęcie. Na przykład w F-16, a w dalszej kolejności w F-22 Raptor i F-35 Lightning. Dzięki niej możliwe będzie wysyłanie myśliwców bezzałogowych, niewymagających obecności pilota, ani ekipy zdalnie sterującej.

US Air Force właśnie zapowiedziało, że w lipcu 2021 roku odbędzie się walka autonomicznego statku powietrznego z pilotowanym przez człowieka myśliwcem w starciu 1-na-1.

Pentagon jest pewny, że maszyna pokona człowieka

Szef Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją (SI) w Pentagonie, Jack Shanahan zapowiedział, że laboratorium Air Force Research Laboratory stworzyło nowe rozwiązanie przystosowane do celów militarnych. Ma ono znacznie przewyższać istniejące dotąd technologie. Shanahan dodał, że jego ekipa jest całkiem pewna tego, że kierowany przez SI pojazd poradzi sobie z człowiekiem.

US Air Force Just Tested a Stealth Combat Drone for Suicide missions Against Russia & China

Shanahan zauważył jednak, że do tej pory nie udało się wprowadzić w pełni autonomicznych samochodów i jest świadom, że Pentagon może jeszcze czekać długa droga, zanim takie myśliwce wejdą w życie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)