SIM2 ma nowy projektor 3D

SIM2 ma nowy projektor 3D

SIM2 ma nowy projektor 3D
Szymon Adamus
30.06.2011 12:56

Wpis gościnny z Multi-blog.pl. Lumis 3D-S to nowy projektor 3D firmy SIM2. Producent prezentował go na Cedia Show 2011. Są pierwsze wrażenia recenzentów.

Wpis gościnny z Multi-blog.pl. Lumis 3D-S to nowy projektor 3D firmy SIM2. Producent prezentował go na Cedia Show 2011. Są pierwsze wrażenia recenzentów.

Nowy Lumis nie będzie tani. Ma kosztować „skromne” 30 000 funtów. To około 130 000 złotych, więc jak przypuszczam dużo więcej, niż 99% użytkowników jest w stanie wydać na takie urządzenie. Redaktorzy serwisu WhatHiFi, którzy widzieli to monstrum w akcji, donoszą jednak, że może on być wart swojej ceny. Oczywiście nie dla prywatnego odbiorcy, ale dla kin, agencji reklamowych i tym podobnych.

[cytat]Aby zobrazować, jak projektor radzi sobie z crosstalkiem i obsługą ruchu, firma wybrała do prezentacji dwie, bardzo skomplikowane sekwencje filmowe – czytamy na WhatHiFi. Na początku zobaczyliśmy scenę z latarnią z filmu Zaplątani. Później pościg na motorach z Tron: Dziedzictwo.[/cytat]

Podobno projektor spisał się na medal. Obraz był znakomity, bez jakichkolwiek problemów znanych z innych produktów tego typu. Chociaż redaktorzy powstrzymują się oczywiście od ostatecznego werdyktu, do momentu sprawdzenia projektora w warunkach mniej kontrolowanych.

TRON: LEGACY Official Trailer

A sam projektor? Producent chwali się, że ma on być pierwszym modelem w ofercie zapewniającym jasność i szybkość projekcji, opierającym się na trzech chipach DLP w kompaktowej obudowie Lumis. 3D-3 będzie pierwszym projektorem przeznaczonym na szeroki rynek, wykorzystującym technologię Triple Flash, którą do tej pory widywaliśmy tylko w kinach. Dzięki niej jeśli wyświetla się obraz 24p (24 klatki na sekundę), widz widzi trzy „błyski” (flashes) każdej klatki. Dzięki temu liczba klatek wzrasta do 144, obraz staje się bardziej płynny i przyjemniejszy w odbiorze. Szczególnie w trybie 3D.

Problem jest tylko jeden – cena. Nazywanie projektora za 130 000 zł produktem na szeroki rynek jest „lekką” przesadą ze strony producenta.

Premiera w Wielkiej Brytanii za miesiąc. Projektor będzie sprzedawany z dwiema parami okularów XpanD active 3D.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)