Skaner ciała, który się do czegoś przydaje

Częste podróże samolotami wiążą się z niezbyt komfortowymi procedurami, łącznie ze skanowaniem ciała. Tego typu technologia znalazła jednak zastosowanie w bardziej przyziemnej dziedzinie niż bezpieczeństwo pasażerów samolotu. Domyślacie się w jakiej?

Skaner ciała, który się do czegoś przydaje
Grzegorz Nowak

25.10.2011 13:00

Częste podróże samolotami wiążą się z niezbyt komfortowymi procedurami, łącznie ze skanowaniem ciała. Tego typu technologia znalazła jednak zastosowanie w bardziej przyziemnej dziedzinie niż bezpieczeństwo pasażerów samolotu. Domyślacie się w jakiej?

Znacie ten ból, kiedy zakupione pod wpływem impulsu ubrania okazują się nieodpowiedniego rozmiaru? Ten problem dotyczy w szczególności zakupów online, kiedy nie ma możliwości przymierzenia nowych spodni czy butów. Oczywiście, nietrafiony produkt można odesłać, jednak straconego czasu już nikt nie zwróci.

Obraz

Firma Bodymetrics wprowadziła do użytku pierwszy skaner pomagający dobrać odzież. Maszyna wykorzystuje osiem czujników PrimeSense 3D, za pomocą których mierzy kształt i rozmiary ciała. Po dokonaniu skanu użytkownik może przechowywać wymiary w formie elektronicznej, dzięki czemu będzie mu znacznie łatwiej przy kolejnych zakupach w sklepach na całym świecie.

Kiedy klient chce dokonać zakupu w Internecie, każdy z autoryzowanych sprzedawców ma dostęp do informacji o rozmiarach ciała. Może zatem przedstawić produkty pasujące idealnie. Wyobraźcie sobie świat, w którym nigdy nie trzeba będzie zwracać zakupionych ubrań. Swój pierwszy skaner firma Bodymetric udostępniła w sklepie New Look znajdującym się w londyńskim Westfield Stratford City. Już wkrótce ma się pojawić także w innych miejscach.

Więcej informacji wraz z filmikami prezentującymi technologię znajdziecie na stronie Bodymetrics.

Źródło: ubergizmo.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.