Skype na ekranach telewizorów!

Skype na ekranach telewizorów!05.01.2010 20:37
Skype na ekranach telewizorów!
Piotr Mazanek

Już wkrótce będziemy mogli poprowadzić ciekawą wideokonferencję z naszymi znajomymi z całego świata na ... kanapie przed telewizorem!

Już wkrótce będziemy mogli poprowadzić ciekawą wideokonferencję z naszymi znajomymi z całego świata na ... kanapie przed telewizorem!

LG oraz Panasonic - czołowi producenci wysokiej jakości telewizorów ogłosili integrację swoich nowych modeli z jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Chodzi o Skype'a oczywiście. Osoby które zdecydują się na zakup wybranego modelu telewizora przystosowanego do połączeń internetowych otrzymają w zestawie mikrofon oraz kamerę internetową.

Pomysł na integrację Skype z telewizją jest bardzo dobry. Wreszcie internet trafia także do innych narzędzi niż komputer. Zapewne rozwiązaniem oferowanym przez Skype'a będą zainteresowane także firmy których placówki rozlokowane są w różnych częściach globu. Taka konferencja jest tańsza niż bilet lotniczy dla pracownika, szczególnie że jest darmowa :D

Skype nie będzie pobierał żadnych opłat za rozmowy internetowe, a połączenia na komórki i telefony stacjonarne będą działać na obecnych stawkach.

Ta wiadomość była z pewnością mocno wyczekiwana przez wielbicieli nowych technologii którzy już od dawna uważali że era "starych" zwykłych LCD przemija. Telewizja powinna być coraz bardzie interaktywna, powinna wychodzić na przeciw wymaganiom użytkowników.

Wygląda na to że wizje które pamiętam z dzieciństwa, zawierające inteligentne domy, gdzie internet stanowi podstawę powoli wkraczają do rzeczywistości ;)

Nowe modele telewizorów pojawią się w sprzedaży na początku 2010 roku.

Źródło: NYTimes.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)