Skype w telewizorach Samsunga

Skype w telewizorach Samsunga

Skype w telewizorach Samsunga
Szymon Adamus
26.02.2010 09:20

W ostatnich dwóch dniach firma Samsung często wita na łamach HDTVmanii. Wczoraj pisaliśmy o panelach 3D tego producenta, które już pojawiły się w sprzedaży w USA, a dzisiaj mamy dla Was porcję informacji na temat komunikatora Skype, który niedługo poszerzy multimedialne możliwości wyświetlaczy Samsung LED z serii 7000 i 8000.

W ostatnich dwóch dniach firma Samsung często wita na łamach HDTVmanii. Wczoraj pisaliśmy o panelach 3D tego producenta, które już pojawiły się w sprzedaży w USA, a dzisiaj mamy dla Was porcję informacji na temat komunikatora Skype, który niedługo poszerzy multimedialne możliwości wyświetlaczy Samsung LED z serii 7000 i 8000.

Telewizory z działającymi połączeniami głosowymi i wideo przez Skype trafiają już na rynek koreański. U nas pojawią się w połowie tego roku.

[cytat]Telewizory Samsung LED serii 7000 i 8000 posiadają darmowe oprogramowanie Samsung Internet@TV, które pozwala na wybór treści online. Klienci, którzy podłączą telewizor do Internetu i zainstalują kamerę internetową FREETALK® (www.skype.com/store) wraz z zintegrowanym mikrofonem, będą mogli wykonywać i odbierać rozmowy głosowe i rozmowy wideo w wysokiej jakości. Do rozmów głosowych wykorzystywany będzie kodek audio Skype SILK, który zapewnia doskonałą jakość dźwięku dzięki wykorzystaniu pasma super wideband.[/cytat]

Obraz
© [źródło](http://hdtvmania.pl/images/2010/02/Skype_1.lnk_.png/)

Logowanie do usługi i nawigacja będzie dostosowana w pełni do obsługi pilotem. Niestety producent nie podaje żadnych konkretnych informacji na temat jakości dźwięku oraz rozdzielczości obrazu przy użyciu połączeń wideo.

Poniżej załączam pełną treść oficjalnej informacji prasowej.

Skype w telewizorach HDTV Samsunga

Oprogramowanie Skype umożliwia użytkownikom wykonywanie połączeń wideo i głosowych bezpośrednio z telewizorów Samsung LED serii 7000 i 8000

Warszawa, 25 lutego 2010 roku – Firmy Samsung i Skype zapowiedziały dzisiaj, że modele telewizorów HD Samsung LED Serii 7000 i 8000 będą posiadały wbudowane oprogramowanie Skype™*, pozwalające użytkownikom Skype na wykonywanie połączeń wideo i głosowych za pośrednictwem telewizora. Już dzisiaj Samsung rozpocznie dostarczanie telewizorów z oprogramowaniem Skype na rynku koreańskim, a w pierwszej połowie 2010 r. na innych światowych rynkach.

„Nasi klienci chcą, aby ich telewizory były wszechstronnymi centrami rozrywki i komunikacji, dostarczanej w najwyższej jakości” – powiedział Kevin Kyungshik Lee, Vice President of Visual Display w Samsung Electronics – “Włączenie Skype do programów dostępnych w naszych telewzorach jest idealną odpowiedzią na te oczekiwania. Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że klienci Samsunga będą teraz mogli korzystać z możliwości komunikacji głosowej i wideo, którymi cieszą się setki milionów użytkowników Skype z całego świata.”

Wprowadzenie telewizorów Samsung z wbudowanym oprogramowaniem Skype jest dowodem zaangażowania firmy Skype w działania prowadzące do sytuacji, aby możliwości wykonywania połączeń głosowych i wideo za pomocą tego programu były dostępne we wszystkich możliwych rodzajach urządzeń podłączonych do Internetu. Telewizory ze Skype zostały po raz pierwszy zaprezentowane podczas targów International Consumer Electronics Show w styczniu 2010 roku.

Telewizory Samsung LED serii 7000 i 8000 posiadają darmowe oprogramowanie Samsung Internet@TV, które pozwala na wybór treści online. Klienci, którzy podłączą telewizor do Internetu i zainstalują kamerę internetową FREETALK® (www.skype.com/store) wraz z zintegrowanym mikrofonem, będą mogli wykonywać i odbierać rozmowy głosowe i rozmowy wideo w wysokiej jakości. Do rozmów głosowych wykorzystywany będzie kodek audio Skype SILK, który zapewnia doskonałą jakość dźwięku dzięki wykorzystaniu pasma super wideband.

Używając pilota, klienci będą mogli tworzyć darmowe konta Skype, logować się do istniejących kont i nawigować za pomocą prostego interfejsu Skype. Rozmowy wideo wykonywane przez Skype będą darmowe, podobnie jak rozmowy głosowe pomiędzy użytkownikami Skype. Używanie Skype by połączyć się z tradycyjnymi telefonami będzie kosztować grosze.

„Użytkownicy Skype w coraz większym stopniu pragną mieć możliwość komunikowania się z dala od komputera, zwłaszcza kiedy w grę wchodzą rozmowy wideo” – powiedział Jonathan Christensen, General Manager of Platform z firmy Skype. – “Dzięki naszej współpracy z Samsungiem, Skype umożliwia coraz większej liczbie rodzin i przyjaciół korzystać z połączeń video i głosowych.”

Źródło: Samsung

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)