Śledzik wypływa poza naszą klasę

Strona głównaŚledzik wypływa poza naszą klasę
30.04.2010 13:03
Śledzik wypływa poza naszą klasę
Jakub Poślednik
Jakub Poślednik

Od 29 kwietnia, wpisy z mikroblogu Śledzik można umieszczać na innych stronach niż Nasza-klasa. Serwis udostępnił widget umożliwiający publikację wiadomości na stronach internetowych czy blogach.

Od 29 kwietnia, wpisy z mikroblogu Śledzik można umieszczać na innych stronach niż Nasza-klasa. Serwis udostępnił widget umożliwiający publikację wiadomości na stronach internetowych czy blogach.

Jak dotąd wpisy na Śledziku czytali wyłącznie Użytkownicy zarejestrowani w portalu NK. Nowe widgety zmieniają ten stan rzeczy. Podstawowym celem nowej funkcji NK jest umożliwienie pokazania wpisów wszystkim internautom. Umieszczenie nowego wpisu na Śledziku zajmuje kilka sekund (można go dodać również z telefonu komórkowego). W tym samym czasie, automatycznie aktualizuje się treść w okienku z wpisami na blogu/stronie.

[cytat]Nowy widżet to jedno z udoskonaleń Śledzika, które będziemy sukcesywnie wdrażać. Dzięki niemu Śledzik jeszcze bardziej dostosuje się do potrzeb Użytkowników. Wielu z nich prowadzi swoje strony i blogi. Ponadto dzięki widżetowi, zalety Śledzika będą mogli dostrzec internauci spoza NK - mówi Joanna Gajewska, rzecznik NK.[/cytat]

Pozostałymi widgetami udostępnionymi Użytkownikom NK są przyciski "Śledź mnie" i "Dodaj na NK". Pierwszy z nich umożliwia prenumeratę wpisów danego konta. Przycisk "Dodaj na NK" pozwala za pomocą jednego kliknięcia polecić znajomym z NK ciekawą stronę.

Oto jak działa nowa funkcja:

nk.pl - widżety NK

Z widgetu korzysta już wykop.pl, który zintegrował go na swoich podstronach. Dzięki niemu użytkownicy Wykopu posiadający konto na Śledziku mogą jeszcze szybciej dzielić się ciekawymi znaleziskami ze swoimi znajomymi.

[cytat]Zarówno Wykop jak i Śledzik mają podobny charakter. Dla Wykopu to szansa na poszerzenie grupy użytkowników, a dla Śledzika szansa na pozyskanie ciekawych treści i edukację użytkowników - mówi Dominik Kaznowski z NK.[/cytat]

[cytat]Idea dzielenia się ciekawymi linkami ze znajomymi, to główny cel Wykopu. Śledzik w pewnym stopniu uzupełnia tę ideę - stąd nasza decyzja o współpracy. Mamy nadzieję, że pokaże ona mniej doświadczonym użytkownikom, że Śledzik to nie tylko "łańcuszki" - przyznał w rozmowie z interaktywnie.com Michał Białek, marketing manager Wykop.pl.[/cytat]

Widać, że NK stara się, by śledzik nie zostawał w tyle za trendami światowymi. Mimo początkowej nieprzychylności internautów wygląda na to, że ma szansę powalczyć z innymi polskimi mikroblogami a szerokie plecy które zapewnia mu nasza-klasa na pewno nie zaszkodzą.

Czytelnicy vBeta, czy teraz lubicie śledzika bardziej?

Źródło: nasza-klasa.pl

Udostępnij:
Komentarze (0)