Słuchawki bez kabla. Modele bezprzewodowe za mniej niż 800 zł

Strona głównaSłuchawki bez kabla. Modele bezprzewodowe za mniej niż 800 zł
16.10.2019 10:19
Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki to gratka dla każdego fana technologii
Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki to gratka dla każdego fana technologii
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Patryk Wieczorek
Patryk Wieczorek

Całkowicie bezprzewodowe słuchawki to prawdziwy fenomen. Nic w tym dziwnego, są lekkie, łatwe w przechowywaniu, a bateria starcza na wiele godzin. Cieszą się dużą popularnością u osób w każdym wieku.

Klasyczne słuchawki z ciągnącym się przewodem powoli odchodzą do lamusa, teraz każdy stawia na połączenia bezprzewodowe. Aby przejście z jednego modelu na drugi było jak najbardziej komfortowe, warto pamiętać o kilku zasadach.

Modelem, który zapoczątkował boom na całkowicie bezprzewodowe słuchawki, były Apple AirPods. Nie był to pierwszy model słuchawek True Wireless, ale były zdecydowanie bardziej kompaktowe od poprzedniczek i po włożeniu nie wystawały poza małżowinę uszną. To właśnie dyskrecja i lekkość, w połączeniu z dobrą jakością dźwięku sprawiły, że obecnie słuchawki bezprzewodowe przeżywają swego rodzaju renesans.

Słuchawki łączą się ze smartfonem za pośrednictwem sieci Bluetooth, która nie obciąża baterii telefonu i jednocześnie gwarantuje bezpieczne i niezawodne połączenie. Nie musisz się bać, że stracisz sygnał będąc w ciągłym ruchu bądź w tunelu. Co ważniejsze, połączenie Bluetooth nie wpływa na jakość sygnału i jest odporne na różnego rodzaju zakłócenia.

Dla kogo słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki True Wireless to dobra opcja dla osób, które mają dość wiecznie splątanych, ciągnących i zaczepiających o wszystko kabli. Wystarczy wyciągnąć słuchawki z pudełeczka, wetknąć je do ucha i gotowe, można słuchać muzyki w doskonałej jakości. Aby zabezpieczyć je przed wypadaniem, dostępne na rynku słuchawki True Wireless są w przeważającej większości dokanałowe, a dzięki temu zgubienie ich będzie praktycznie niemożliwe.

381458646783508202
Źródło zdjęć: © Shutterstock

To, w połączeniu z bardzo dobrą izolacją szumów i dźwięków z zewnątrz czyni z nich doskonały sprzęt dla sportowców. Niezależnie od tego, czy preferujesz jogging na świeżym powietrzu, czy może regularnie chodzisz na siłownię, możesz cieszyć się ulubioną muzyką w tle bez żadnych obaw.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Pamiętaj, że podobnie jak w przypadku tradycyjnych słuchawek, wśród modeli True Wireless można znaleźć urządzenia emitujące świetny dźwięk, jak i takie, które brzmią fatalnie. Dlatego warto zdecydować się na zakup sprzętu zaufanej firmy. Dobry producent to gwarancja należycie głębokich basów, klarownego brzmienia i doskonałego odwzorowania dźwięku.

Należy pamiętać nie tylko o jakości dźwięku, ale również tym, jak długo będą w stanie pracować na jednym ładowaniu. Obecnie słuchawki bezprzewodowe oferują coraz większy czas pracy na baterii, który zwykle oscyluje w okolicach 4-6 godzin. Wynik ten można znacznie poprawić, przechowując je w specjalnym etui z akumulatorkiem, które może wydłużyć czas pracy dwu- a nawet trzykrotnie.

Nie bez znaczenia jest również waga zestawu. Jeśli słuchawki będą zbyt ciężkie, noszenie ich z biegiem czasu stanie się coraz bardziej uciążliwe. Na rynku znajdziesz słuchawki, które ważą zaledwie 4 gramy.

Udostępnij:
Komentarze (3)