Słuchawki dla gracza, kierowcy sportowca. Przegląd ciekawych modeli

Słuchawki dla gracza, kierowcy sportowca. Przegląd ciekawych modeli
01.12.2017 12:13
Nie musisz ograniczać się do słuchawek na kablu
Nie musisz ograniczać się do słuchawek na kablu
Źródło zdjęć: © Fotolia
Patryk Wieczorek
Patryk Wieczorek

Dobór odpowiednich słuchawek to wbrew pozorom problematyczna kwestia. Jaka jest jakość dźwięku? Czy powinny być nauszne czy douszne, jak długi ma być ich kabel, a może lepiej dopłacić kilka złotych, by w ogóle nie miały kabla. Czy wtedy nie zgubią się przy pierwszej lepszej okazji? To tylko kilka pytań, które zadaje sobie osoba świadomie wybierająca słuchawki.

Choć przeważnie nie możemy sprawdzić jakości dźwięku przed zakupem, to na inne parametry mamy jako taki wpływ. Zastanów się więc, jakie słuchawki są dla ciebie stworzone i przejrzyj atrakcyjne przedświąteczne oferty.

Nauszne słuchawki na zimę

Niewątpliwie zaletą słuchawek nausznych jest lepsza jakość dźwięku. Brzmi on bardziej naturalnie, stereofonicznie. Co prawda nie tłumią dźwięków tak dobrze, jak słuchawki douszne, ale z drugiej strony nie męczą uszu. Ponadto słuchawki pełnowymiarowe równie dobrze można zakładać zimą zamiast nauszników, a przy okazji cieszyć się ulubioną muzyką.

Jeśli więc większość czasu spędzasz przed komputerem lub w względnie cichym miejscu, warto wypróbować otwarte słuchawki nauszne. Do miejsc głośnych, w których przyda się bardziej wygłuszający model, idealne będą słuchawki ściśle przylegające do uszu. Jeśli natomiast poszukujesz złotego środka między wygłuszeniem, a naturalnym dźwiękiem, wypróbuj słuchawki półotwarte.

Douszne – lepiej wygłuszają i są dyskretniejsze

Słuchawki douszne to opcja dla osób, które chcą mieć je zawsze przy sobie. W razie potrzeby można zwinąć je w kłębek i włożyć do kieszeni, co przy tych nausznych jest nieco trudniejsze. Lepiej wygłuszają dźwięk, a co za tym idzie sprawdzą się w głośnych miejscach – pociągach, centrach handlowych czy przy ruchliwej ulicy.

Słuchawki douszne są o wiele wygodniejsze, choć jakość dźwięku może pozostawiać sporo do życzenia, zwłaszcza gdy zdecydujesz się na tańsze modele. Są natomiast o wiele bardziej wytrzymałe niż modele nauszne, nie musisz martwić się o to, że mostek się złamie.

Coś dla sportowców i kierowców

Jeśli uprawiasz jogging, ćwiczysz na siłowni lub jeździsz samochodem, najważniejsza jest dla ciebie wygoda użytkowania. Ciągnący się kabel może skutecznie wybić cię z rytmu, a notorycznie wypadające z uszu niedopasowane słuchawki mogą uprzykrzyć życie. Nowoczesne modele mają kształt dopasowany do małżowiny usznej, dzięki czemu są o wiele wygodniejsze niż inne słuchawki.

Słuchawki bezprzewodowe to większy komfort zarówno podczas aktywności fizycznych, jak i jazdy samochodem. Dzięki nim możesz bez żadnych przeszkód słuchać muzyki lub prowadzić rozmowę bez konieczności zatrzymywania pojazdu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)