Smart Mailbox - koniec z bezsensownym sprawdzaniem skrzynki! Od razu wiadomo, że dostaliśmy list

Smart Mailbox - koniec z bezsensownym sprawdzaniem skrzynki! Od razu wiadomo, że dostaliśmy list

Smart Mailbox - koniec z bezsensownym sprawdzaniem skrzynki! Od razu wiadomo, że dostaliśmy list
Adam Bednarek
28.08.2014 08:01

Dzięki Smart Mailbox dostaniemy powiadomienie, gdy list trafi do skrzynki. Tak, jak na wirtualnej poczcie!

Dzisiaj częściej wysyłamy maile, SMS i wiadomości na Facebooku niż prawdziwe, tradycyjne listy. Wciąż jednak skrzynki są potrzebne - dostajemy rachunki, ale też pocztowe przesyłki.

Smart Mailbox - inteligentna skrzynka pocztowa

Nie oznacza to jednak, że musimy korzystać ze starych, sprawdzonych rozwiązań. Na Kickstarterze pojawił się projekt, dzięki któremu skrzynka pocztowa staje się nowoczesna.

Smart Mailbox wykorzystuje WiFi, by wysyłać powiadomienia, gdy ktoś wrzuci list do skrzynki. Rzecz jasna to specjalna skrzynka, wyposażona w czujniki ruchu, dzięki czemu od razu wyczuwa, że dostaliśmy list. Albo sklepowy “spam” - zdarza się i tak.

W każdym radzie dzięki Smart Mailbox dostajemy powiadomienia na smartfona, maila albo na stacjonarne urządzenie, które informuje domowników o nowych przesyłkach. Gdy tylko list zostanie wrzucony do nowoczesnej skrzynki, zapala się zielona lampka - wtedy domownicy wiedzą, że czas się przejść i wyjąć listy. Co ciekawe, skrzynkę otwiera się albo za pomocą "pilota", albo smartfonem.

Smart Mailbox można mieć już za 260 dolarów kanadyjskich, wraz z “domowym” urządzeniem do monitorowania przesyłek. Sporo, ale dzięki temu zaoszczędzimy czas na bezsensowne zaglądanie do skrzynek - tutaj od razu wiadomo, że coś na nas czeka.

Niestety, to rozwiązanie, które sprawdzi się tylko w przypadku, gdy mieszkamy w jednorodzinnym domku. Mieszkańcy bloków, przykro nam, ciągle musicie sami sprawdzać, czy listonosz was odwiedził.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)