SmartMat - wycieraczka monitorująca ruch przed domem

SmartMat - wycieraczka monitorująca ruch przed domem
Adam Bednarek

28.03.2014 13:02, aktual.: 28.03.2014 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

A konkretnie jest to specjalna mata, którą kładzie się pod wycieraczkę, by wiedzieć, co dzieje się pod drzwiami.

SmartMat wydaje się gadżetem niezwykle dziwnym. To urządzenie z Wi-Fi, które potrafi zważyć tych, którzy na wycieraczkę wejdą, a następnie o ruchu informuje użytkownika przez specjalną aplikację. Po co to wszystko?

Wbrew pozorom ma to sens. Na przykład będziemy wiedzieć, że przed drzwiami czeka pies lub kot, który chce wejść do domu. SmartMat może być niezbędny, gdy opiekujemy się starszą, schorowaną osobą, niemogącą opuszczać domu. Jeżeli wyjdzie, od razu dostaniemy powiadomienie. Urządzenie rozpoznaje i rozróżnia wchodzących, więc wiadomo, o kogo w danej chwili chodzi.

Obraz
© kickstarter.com

A jeśli mieszkamy w smartdomu, w którym wszystko jest ze sobą połączone przez Wi-Fi, matę można wykorzystać do tego, by zapalać światła przy wchodzeniu lub uruchamiać telewizor, gdy siadamy na kanapie. Nie jest powiedziane, że SmartMat ma leżeć wyłącznie pod drzwiami. Gadżet sprawdzi się też pod poduszką.

Jego cena to 75 dolarów. Obecnie twórcy zbierają pieniądze na Kickstarterze. Cena jest spora, ale kto wie, być może dzięki macie uda się uniknąć porysowanych przez psa drzwi...

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)