Smartwatch zamiast zegarka. Założysz raz i nie zechcesz zdjąć

Smartwatch zamiast zegarka. Założysz raz i nie zechcesz zdjąć

Smartwatch może stanowić ciekawe rozwinięcie smartfona
Smartwatch może stanowić ciekawe rozwinięcie smartfona
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Patryk Wieczorek
28.03.2019 13:00, aktualizacja: 28.03.2019 14:07

Połączenie zegarka i smartfona to interesujące rozwiązanie dla fanów nowoczesnych technologii. Smartwatch to doskonały sposób na rozszerzenie funkcjonalności smartfona o nowe funkcje. Niektórych modeli nie odróżnisz od zwykłego zegarka.

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które różnią się od siebie zawartością, a także dostępnymi aplikacjami. Pomożemy ci wybrać sprzęt odpowiedni dla siebie. Dzwonienie, odbieranie wiadomości czy korzystanie z nawigacji nigdy nie było tak szybkie i intuicyjne.

Jak działa smartwatch?

Wyposażony w ekran dotykowy zegarek jest bardzo prosty w obsłudze i łatwo dostępny. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o uruchamianiu aplikacji, które pozwolą ci obsługiwać smartfona, gdy ten spoczywa bezpiecznie w kieszeni. Możesz więc odbierać połączenia, odczytywać wiadomości i powiadomienia z mediów społecznościowych, a także obsługiwać swoje playlisty odtwarzania.

Aby smartwatch działał poprawnie i rozwinął pełnię swoich możliwości, musisz dopasować go do smartfona. Połączenie między tymi dwoma urządzeniami zapewniają wbudowane czujniki Bluetooth, więc w praktyce większość urządzeń z systemem Android lub IOS będzie w stanie obsługiwać smartwatche. Pamiętaj, że podczas pracy funkcja Bluetooth musi być cały czas włączona, co może nieznacznie wpłynąć na czas pracy baterii.

Co kryją niedrogie modele

Nawet niedrogie modele wyposażono w niezbędne narzędzia, które ułatwiają codzienną pracę. Poza standardowym zestawem aplikacji takich jak zegar, stoper czy budzik możesz również włączyć kalkulator, sprawdzić skrzynkę mailową czy nawet szybko zrobić zdjęcie. Wiele smartfonów pozwala na zdalne obsługiwanie aparatu smartfona, włączać i wyłączać nagrywanie filmu gdy telefon jest poza zasięgiem.

Smartwatche i opaski sportowe pomogą ci utrzymać organizm w dobrej kondycji. Już najprostsze modele wyposażono w licznik kroków i kalorii, który pozwala monitorować stan organizmu. Zaawansowane opaski sportowe są w stanie zmierzyć puls podczas ćwiczeń i dostosować pomiar spalanych kalorii do dyscypliny, którą uprawiasz. Niektóre opaski mają za zadanie monitorować twój sen i wybudzają cię w najbardziej odpowiednim momencie. Jeśli więc rano czujesz wyczerpanie pomimo tego, że sen trwał osiem godzin, być może rozwiązaniem jest monitoring snu.

Obraz
© iStock

Smartwatch może również posłużyć ci jako piesza nawigacja, wystarczy zaopatrzyć się w model z wbudowanym nadajnikiem GPS. Taki gadżet przyda się szczególnie podczas podróży do nowego miasta. Dzięki niemu nie tylko sprawdzisz najkrótszą drogę do celu, ale również szybko zorientujesz się, gdzie znajduje się najbliższy sklep, apteka czy zabytki godne zwiedzenia. Jeśli przypadkiem zboczysz z trasy, smartwatch z powrotem nakieruje cię na dobry tor.

Bezpieczny zegarek dla dziecka

Funkcja GPS ma również znaczenie w przypadku zakupu smartwatcha dla pociechy. To doskonały sposób na to, by dać dziecku więcej swobody, a jednocześnie nie martwić się o to, gdzie jest i kiedy wróci do domu. Niepozorne urządzenia w kolorowych obudowach pozwalają na wytyczenie dziecku "wirtualnej piaskownicy", czyli obszaru, w którym może poruszać się bez przeszkód. Jeśli z jakiegoś powodu pociecha wyjdzie poza wyznaczony obszar, rodzic dostanie powiadomienie. Smartwatche dziecięce mają również wbudowany czujnik informujący o zdjęciu go z ręki. Dzięki temu niełatwo go zgubić.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)